Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Kajakarstwo dla najmłodszych. Mają ćwiczyć na stawie gondolowym w parku Roth

24.11.2018 12:03 | 1 komentarz | mad

W Raciborzu działa akademia kajakarska, została stworzona przez reaktywowane w tym roku Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 5 do 10 lat.

Kajakarstwo dla najmłodszych. Mają ćwiczyć na stawie gondolowym w parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Akademia kajakowa ma na celu nie tylko naukę wiosłowania. Bardzo ważną cechą jest również nauka pływania – zauważa Mariusz Miczek, inicjator przedsięwzięcia. Głównym miejscem ćwiczeń ma stać się staw gondolowy w parku Roth (obecnie ćwiczenia odbywają się przy przystani kajakowej oraz w H2Ostróg). Stare szalety mają zostać adoptowane na magazynek oraz szatnie. RTW zaznacza, że ma już odpowiednie zgody ze strony miasta na wykorzystywanie stawu, które również dołożyło się do zakupu kajaków. - Są bezpieczne, zwrotne i ważą tylko 8 kg. Ponadto warto dodać, że poziom wody w stawie w Parku Roth nie przekracza 60 cm – podkreśla Miczek.

Zajęcia obok M. Miczka prowadzi olimpijczyk Michał Rokicki oraz Magdalena Kiersztyn wielokrotna medalistka mistrzostw Polski; to również byli pływacy Victorii oraz wykwalifikowani ratownicy. Poza kajakarstwem prowadzone są również zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem nad wodą czy z fachowego udzielania pierwszej pomocy.

Celami akademii kajakarstwa jest m.in. upowszechnianie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych wśród dzieci czy zwiększenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego nad wodą. Więcej TUTAJ.

fot. RTW