środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Piotr Kuczera: Piłem i prowadziłem samochód

19.11.2018 10:47 | 57 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 13:11

Policjanci z rybnickiej policji zatrzymali wczoraj do kontroli kierowcę samochodu, który kierował po alkoholu. Szoferem okazał się prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Piłem i prowadziłem samochód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrola miała miejsce 18 listopada po godzinie 19.00 na Obwiedni Północnej. Prezydent Piotr Kuczera jechał na przegląd kabaretowy Ryjek. Patrol drogówki poprosił kierowcę o dmuchnięcie w urządzenie badające trzeźwość. Dioda na urządzeniu potwierdziła, że w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Policjant zaproponował kierowcy badanie na alkomacie, na którym można odczytać wynik. Piotr Kuczera odmówił. Zgodnie z procedurami prezydentowi Rybnika została pobrana krew. Po jej badaniu będzie wiadomo, czy prezydent popełnił przestępstwo, czy tylko wykroczenie. W poniedziałek rano Kuczera zwołał konferencję prasową. – Jestem gotów ponieść konsekwencję. Przepraszam wszystkich, którzy są zbulwersowani. Będę musiał wziąć to na klatę – powiedział włodarz Rybnika.

Gdy osoba w wydychanym powietrzu ma 0,1 do 0,25 mg/dm³ alkoholu lub 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi, będzie karana za wykroczenie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku, gdy kierowca jest nietrzeźwy, czyli, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila lub osoba w wydychającym powietrzu ma więcej niż 0,25 mg/dm³ alkoholu. Wówczas jest to kwalifikowane jako przestępstwo. Jeśli badania krwi wykażą, że Piotr Kuczera miał powyżej pół promila, po prawomocnym wyroku sądu będzie musiał się pożegnać z prezydenturą.

Kłopoty prezydenta widziało wczoraj wielu kierowców, którzy byli świadkami kontroli. - Prezydent nerwowo chodził wokół samochodu i powtarzał, że musi wykonać pilny telefon - poinformował nas jeden z czytelników. Piotr Kuczera zapewnia, że tego wieczoru jak zwykle pił białe wino do obiadu. - Być może wypiłem o jeden kieliszek za dużo - mówi Kuczera.

(acz)

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika