Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Fita popiera Polowego. Chce budować porozumienie ponad podziałami

25.10.2018 11:23 | 47 komentarzy | żet

Michał Fita zdecydował się poprzeć Dariusza Polowego w drugiej turze wyborów prezydenckich w Raciborzu. - Jeśli zostanę Prezydentem Miasta Racibórz, Pan Michał Fita będzie Wiceprezydentem - zapewnia D. Polowy. Przeczytaj oświadczenie M. Fity i dowiedz się, jak argumentuje swoją decyzję.

Fita popiera Polowego. Chce budować porozumienie ponad podziałami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RACIBORZANIE.

Dziękujemy raz jeszcze za okazane zaufanie i poparcie w pierwszej turze wyborów prezydenckich oraz w wyborach do Rady Miasta Racibórz. Jako KWW Michała Fity uzyskaliśmy poparcie 4643 raciborzan oddających głos na kandydata na Prezydenta Raciborza, a także wprowadziliśmy do Rady Miasta 5 radnych, którzy będą mieli realny wpływ na kreowanie raciborskiej rzeczywistości.

Niewątpliwie, za sprawą naszych wyborców, którzy nam zaufali, osiągnęliśmy sukces. Niestety zabrakło nam 425 głosów, by znaleźć się w drugiej turze wyborów. Nie mniej nadal stoimy na stanowisku, że mamy historyczną szansę ale i obowiązek, by doprowadzić w Raciborzu do tak oczekiwanych przez wielu mieszkańców koniecznych zmian. Musimy konsekwentnie podążać obraną przez siebie drogą. Apelujemy zatem do Państwa o podjęcie wysiłku i oddanie 4 listopada głosu na osobę, która może te zmiany realnie zapoczątkować.

Wybór jakiego już Państwo dokonali, wyłonił nowy podział głosów w Radzie Miasta. Dotychczas środowiska opozycyjne, mając mniejszość w radzie, nie mogły realizować często ważnych dla mieszkańców naszego miasta zamierzeń. Dziś współpraca środowisk opozycyjnych daje nie tylko szansę, ale i stanowi gwarancję skutecznego i konsekwentnego realizowania założonych, także w naszym programie wyborczym, postulatów. Można zatem stwierdzić, że pierwszy etap zmian nastąpił. By jednak móc z powodzeniem je realizować, musi dojść do pełnego współdziałania, a zatem odpowiedzialnego rządzenia Prezydenta i Rady Miasta. Dlatego jako KWW Michała Fity postanowiliśmy zawiązać koalicję programową z otoczeniem skupionym wokół niezależnego, bezpartyjnego kandydata na prezydenta - Dariusza Polowego, który zjednoczył wokół siebie wiele różnych środowisk i wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich.

Pozostajemy niezależnym ugrupowaniem, w skład którego wchodzą, poza radnymi, zaangażowani i kreatywni raciborzanie #WsłużbieMieszkańcom! Chcemy pełnej zgody na linii Rada Miasta – Prezydent w oderwaniu od wielkiej polityki i partyjnych podziałów. Dlatego jako grono niezależnych radnych pragniemy być gwarantem budowania porozumienia ponad podziałami.

Michał Fita wraz z KWW Michała FitySamorządowa układanka

Przypomnijmy, 21 października Michał Fita uzyskał trzeci wynik w wyborach na prezydenta Raciborza. Poparło go 4643 raciborzan (24,3% głosów). Komitet Wyborczy Michała Fity zdołał też wprowadzić do Rady Miasta Racibórz pięciu radnych: Mariana Czernera, Michała Fitę, Józefa Gallego, Annę Szukalską oraz Michała Szukalskiego.

II tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Raciborzanie zdecydują, czy prezydentem miasta zostanie Mirosław Lenk czy Dariusz Polowy. W przypadku wygranej Dariusza Polowego, wiceprezydentem zotanie Michał Fita, druga wiceprezydentura przypadnie prawdopodobnie PiS, a stanowisko przewodniczące rady miasta przedstawicielowi NaM-u (mógłby to być Leon Fiołka).

Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza