Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Wybory w Raciborzu. Nie wiesz na kogo głosować? Skorzystaj z porównywarki poglądów Nowin

09.10.2018 19:00 | 29 komentarzy | żet

Odpowiedz na pytania dotyczące Raciborza i przekonaj się, do którego kandydata na prezydenta jest Ci najbliżej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kliknij aby przejść do porównywarki:

Dwadzieścia pytań

Porównywarka poglądów Nowin to aplikacja w formie testu umożliwiająca wyborcom porównanie własnych poglądów z poglądami kandydatów startujących w wyborach prezydenckich. Użytkownik odpowiada "tak", "nie" lub "nie mam zdania" na 20 pytań (Twoje odpowiedzi są anonimowe i nie będą zapisywane).

Wcześniej na te same pytania odpowiedzieli kandydaci na prezydenta Raciborza (mogli wybierać wyłącznie spośród opcji "tak" lub "nie").

Po wypełnieniu testu system porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami udzielonymi przez kandydatów i podaje procentowy współczynnik zgodności poglądów.

Kontrowersje i uwagi kandydatów

Nasz kwestionariusz wzbudził wśród kandydatów sporo kontrowersji. Przede wszystkim ze względu na "zero-jedynkowość" systemu oraz zaproponowane przez nas dopowiedzenia poszczególnych odpowiedzi. Z tego powodu kandydaci mieli problem ze wskazaniem niektórych odpowiedzi. Zdarzało się, że wybierali jedną odpowiedź, ale dopisywali własne uzasadnienie danego poglądu - odmienne od tego, które zaproponowaliśmy. W niektórych przypadkach układali własne odpowiedzi lub zaznaczali obie odpowiedzi (w takich przypadkach uznaliśmy, że kandydat nie udzielił odpowiedzi na pytanie)*.

Rzeczywistość to nie bajka

Zdecydowaliśmy się na takie postawienie pytań i możliwych nań odpowiedzi, aby przetestować zdolność kandydatów do wyboru "mniejszego zła", a więc rozwiązań, które nie zawsze są w stu procentach satysfakcjonujące. Uważamy, że jest to uczciwe podejście - wszak z takim samym dylematem przyjdzie zmierzyć się wyborcom przy urnach.

Z przymrużeniem oka

Wszystko to należy wziąć pod uwagę przy przeglądaniu wyników "porównywarki poglądów". Pamiętajmy, że prezentowane rezultaty mają jedynie charakter umowny. Szczegółowe poglądy kandydatów prezentowane są w ich programach wyborczych.

Wszystkim Czytelnikom, którzy są zainteresowani wyborami, polecamy kolejne wydanie "Nowin Raciborskich" oraz "Nowin Wodzisławskich" (w sprzedaży od 16 października). Nasze tygodniki stanowić będą swego rodzaju kompendium wyborcze, w którym znajdziecie szereg wypowiedzi kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin w powiatach raciborskim i wodzisławskim. Zachęcamy do lektury!

Kliknij aby przejść do porównywarki


* Poniżej publikujemy arkusze z odpowiedziami, które otrzymaliśmy od kandydatów na prezydenta Raciborza.

Pobierz Michał-Fita.pdf (format pdf, rozmiar ~70.2 k)

Pobierz Mirosław-Lenk.pdf (format pdf, rozmiar ~69.68 k)

Pobierz Robert-Myśliwy.pdf (format pdf, rozmiar ~88.75 k)

Pobierz Ludmiła-Nowacka.pdf (format pdf, rozmiar ~98.85 k)

Pobierz Dariusz-Polowy.pdf (format pdf, rozmiar ~112.44 k)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu