Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Ludmiła Nowacka oficjalnie dołącza do wyborczego wyścigu w Raciborzu

25.09.2018 11:07 | 2 komentarze | żet

Była wiceprezydent Raciborza, obecnie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, oficjalnie potwierdziła start w wyborach na prezydenta Raciborza.

Ludmiła Nowacka oficjalnie dołącza do wyborczego wyścigu w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ludmiła Nowacka (58 l.) jest szóstą osobą, która potwierdziła swój start w wyborach na prezydenta Raciborza. Wcześniej zrobili to Dariusz Polowy, Robert Myśliwy, Mirosław LenkMichał Fita i Anna Ronin (kilka dni później zrezygnowała i poparła D. Polowego).

- Jako kobiety wiele spraw widzimy inaczej. Marzy mi się piękny, zielony Racibórz z parkami, skwerami zieleni, dużym edukacyjnym placem zabaw dla dzieci, funkcjonalnymi parkingami i taką siecią handlową, żeby nie trzeba było wyjeżdżać na zakupy do innego miasta oraz żeby, tak jak dawniej, młodzi ludzie mieli dobrą ofertę mieszkaniową i satysfakcjonującą pracę - informuje w swoich materiałach wyborczych L. Nowacka. Dyrektor SMS-u określa siebie jako osobę niezależną, która nigdy nie należała do żadnej partii politycznej. Do startu w wyborach miały ją zainspirować kobiety, z którymi założyła Stowarzyszenie Łączy nas Racibórz.

Dodajmy, że Komitet Wyborczy Łączy nas Racibórz wystawił swoich kandydatów w wyborach do Rady Miasta Racibórz w trzech okręgach wyborczych. Na listach znalazły się m.in. Krystyna Klimaszewska (pielęgniarka, w przeszłości była już radną Raciborza) oraz Magdalena Czech-Majer (była kierownik referatu promocji w urzędzie miasta Racibórz, obecnie pracuje w ZSOMS).

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. W Raciborzu będziemy wybierać radnych miejskich (zobacz: Wybory 2018. Sprawdź, kto kandyduje do Rady Miasta Racibórz), radnych powiatowych (zobacz: Lista kandydatów w wyborach do rady powiatu raciborskiego) oraz radnych Sejmiku Śląskiego (najbardziej rozpoznawalni kandydaci z naszego regionu to Michał Woś (PiS) oraz Henryk Siedlaczek (PO), o mandat radnego wojewódzkiego z ramienia Śląskiej Partii Regionalnej ubiega się również historyk Kamil Kotas, autor monografii o Chałupkach).

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Krystyna Klimaszewska

Krystyna Klimaszewska

Radna Gminy Racibórz

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu