Niedziela, 26 czerwca 2022

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Sportowe zmagania seniorów, czyli olimpiada YOU WIN 2018

19.09.2018 10:41 | 0 komentarzy | kama

4 Ogólnopolska Olimpiada Sportowa YOU WIN 2018 zorganizowna przez Fundację PGE Energia Ciepła już za nami.  14 września zawodnicy po 55 roku życia zmierzyli się w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, nordic walking, pływanie, tenis stołowy i szachy. 

Sportowe zmagania seniorów, czyli olimpiada YOU WIN 2018
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O godzinie 10:00 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Rybniku nastąpiło uroczyste otwarcie Olimpiady, a już od 10:30 zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania. Pogoda okazała się poważnym przeciwnikiem, ale nie zniechęciło to zawodników do osiągnięcia bardzo dobrych wyników sportowych i pozytywnej rywalizacji. W zawodach wzięło udział ponad 220 seniorów. Przyjechały drużyny z Cieszyna, Gliwic, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, Żor i Rybnika.

Miejsca, w których sportowcy rywalizowali, były uzależnione od dyscypliny.

LEKKOATLETYKA – stadion lekkoatletyczny MOSiR Rybnik

NORDIC WALKING – ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Ruda

PŁYWANIE – basen Fundacji PGE Energia Ciepła

TENIS STOŁOWY, SZACHY – sala gimnastyczna Fundacji PGE Energia Ciepła

Oficjalnego otwarcia 4 Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów YOU WIN dokonała Barbara Śmieja – Członek Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła. Podczas otwarcia gościliśmy również Jolantę Groborz - Przewodniczącą Rybnickiej Rady Seniorów,  Henryka Kaletka – Zastępcę Przewodniczącej Rady Seniorów, Rafała Tymusza – Dyrektora MOSiRu w Rybniku, Wojciecha Piechę – Senatora. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali pracownicy Fundacji i wolontariusze.

Uroczyste wręczenie medali odbyło się o godzinie 14:30 w specjalnie przygotowanej strefie na terenach zielonych Fundacji PGE Energia Ciepła. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Medalowa klasyfikacja wyłoniła 3 najlepsze drużyny:

I miejsce – drużyna z Rybnika

II miejsce – drużyna z Gliwic

III miejsce – drużyna z Wodzisławia

Po części oficjalnej kończącej sportowe zmagania organizator zaprosił wszystkich sportowców oraz gości na piknik olimpijski z licznymi atrakcjami. Były tańce, poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia oraz bogata oferta bezpłatnych zabiegów relaksacyjnych oferowanych uczestnikom Olimpiady przez Zakład Rehabilitacji Leczniczej Fundacji PGE Energia Ciepła i bezpłatne badanie wzroku.

Ogólnopolską Olimpiadę Seniorów – YOU WIN Fundacja PGE Energia Ciepła organizuje od 2015 roku.

Foto: Janusz Rzymanek