Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

NaM udziela poparcia Dariuszowi Polowemu

29.06.2018 17:29 | 13 komentarzy | żet

Na walnym zebraniu Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego Nasze Miasto zapadła decyzja o udzieleniu Dariuszowi Polowemu poparcia w nadchodzących wyborach. Zdaniem RSS NaM, D. Polowy jest gwarantem "rzeczywistych zmian w samorządzie".

NaM udziela poparcia Dariuszowi Polowemu
Przyszły kandydat na prezydenta Raciborza Dariusz Polowy, prezes RSS NaM Dawid Wacławczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzja o udzieleniu poparcia Dariuszowi Polowemu przez RSS Nasze Miasto zapadła 26 czerwca na walnym zebraniu członków stowarzyszenia. NaM wskazuje, że dorobek zawodowy, oferta programowa i koncepcje programowe D. Polowego są zbieżne z założeniami stowarzyszenia, a sam Dariusz Polowy ma być gwarantem rzeczywistych zmian w samorządzie.

Przypomnijmy, wcześniej poparcia Dariuszowi Polowemu udzieliło Prawo i Sprawiedliwość. Kontrkandydatami Dariusza Polowego w jesiennych wyborach samorządowych o fotel prezydenta Raciborza będą Mirosław Lenk oraz Robert Myśliwy, którzy oficjalnie zapowiedzieli już swój start w wyborach.

Możliwe, że w wyborach wystartują jeszcze Anna Ronin (zapowiedziała, że zrobi to w przypadku, gdy ponownym wyborem na prezydenta Raciborza będzie zainteresowany M. Lenk), Michał Fita oraz Ludmiła Nowacka.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia RSS Nasze Miasto, którą przesłał nam prezes stowarzyszenia Dawid Wacławczyk:

Oświadczenie Walnego Zebrania RSS Nasze Miasto

W czwartek 26 czerwca 2018 roku, Walne Zebranie Członków RSS Nasze Miasto postanowiło nawiązać współpracę samorządową z Panem Dariuszem Polowym i udzielić mu poparcia w wyborach na stanowisko Prezydenta Miasta Racibórz.

Na podjętą przez członków stowarzyszenia decyzję wpływ miało m.in., to, że:

1. Kandydat swoim dorobkiem zawodowym, ofertą programową i posiadanym doświadczeniem wpisuje się w hasło "Przedsiębiorczy Samorząd" z jakim RSS Nasze Miasto od 8 lat podchodzi do wyborów samorządowych w Raciborzu.

2. Koncepcja rozwoju Raciborza RSS Nasze Miasto oraz Dariusza Polowego są ze sobą zbieżne.

3. Osoba Dariusza Polowego, z którym RSS Nasze Miasto zamierza współpracować jest gwarantem tego, że zmiany mające dotknąć raciborskiego samorządu będą zmianami rzeczywistymi a nie pozornymi.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu