Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Powiat Wodzisławski wśród najlepszych!

12.04.2018 08:50 | 0 komentarzy | AgaKa

We wtorek, 10 kwietnia, w Warszawie odbyła się gala, podczas której rozdane zostały nagrody i wyróżnienia Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017. Nagrodę dla Powiatu Wodzisławskiego za trzecie miejsce w rankingu odebrał starosta Ireneusz Serwotka.

Powiat Wodzisławski wśród najlepszych!
powiat wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiat Wodzisławski znalazł się w tegorocznym rankingu prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich na podium. Trzecia lokata najwyższa pozycja w historii rankingu. W ubiegłorocznej edycji nasz powiat sklasyfikowany został na 5. miejscu. Jednak dzięki działaniom podjętym w 2017 roku, ukierunkowanym na szeroko rozumiany rozwój, starania władz zostały docenione, a efekt w postaci 3. miejsca w rankingu jest potwierdzeniem skuteczności działań. Zwycięzcami tegorocznej edycji okazały się być Powiaty Kielecki oraz Kartuski, drugie miejsce zajął Powiat Cieszyński.

 To ogromne wyróżnienie dla wszystkich, którym zależy na Powiecie Wodzisławskim i jego przyszłości. Nasz ubiegłoroczny wysiłek został doceniony, a to motywacja do dalszej, jeszcze cięższej pracy na rzecz i dla mieszkańców Powiatu – mam nadzieję, że w przyszłym roku wynik będzie jeszcze lepszy – powiedział Starosta Wodzisławski, Ireneusz Serwotka.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin to inicjatywa Związku Powiatów Polskich. Kryteria, którymi kieruje się komisja to: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego czy wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej. Najlepsze samorządy otrzymują tytuł „Dobry Polski Samorząd”.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Dotychczasowe miejsca Powiatu Wodzisławskiego w rankingu powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców:

  • 2012 – 16 miejsce
  • 2013 – 16 miejsce
  • 2014 – 11 miejsce
  • 2015 – 5 miejsce
  • 2016 – 6 miejsce

Uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek miała miejsce podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski