Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

PiS potępia podwyżkę dla dyrektora raciborskiego szpitala. Starosta jej broni

06.12.2017 07:00 | 7 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:00

Słuchając wypowiedzi starosty Ryszarda Winiarskiego (Razem dla Ziemi Raciborskiej) oraz radnej Katarzyny Dutkiewicz (PiS) na temat dyrektora szpitala Ryszarda Rudnika można odnieść wrażenie, że mówią o zupełnie innych osobach.

PiS potępia podwyżkę dla dyrektora raciborskiego szpitala. Starosta jej broni
Starosta Ryszard Winiarski, radna Katarzyna Dutkiewicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Dzięki zabiegom nie tylko dyrektora szpitala, ale zarządu i członków rady, szpital znalazł się w drugiej grupie resortowego finansowania. Niewiele brakło, a bylibyśmy w trzeciej grupie, czyli pełny sukces – powiedział na ostatniej sesji rady powiatu raciborskiego starosta Ryszard Winiarski. Tymi słowami bronił decyzji zarządu powiatu raciborskiego o przyznaniu dyrektorowi szpitala Ryszardowi Rudnikowi 3200 zł podwyżki (dyrektor szpitala zarabia 17 tys. zł miesięcznie). W dalszej części swojego wystąpienia starosta argumentował, że w czasie kiedy szpitalem kierował dyrektor Rudnik, w lecznicy otwarto oddziały geriatryczny, neurologiczny oraz opiekuńczo-leczniczy. Prowadzimy wiele programów lekowych, pracownię endoskopową, szpital posiada certyfikaty ISO oraz bezpieczeństwa – jesteśmy jednym z nielicznych szpitali, który to ma – wyliczał starosta.

R. Winiarski wskazał również na „świetne działanie” Tommy, która w 2017 roku przejęła szpitalny zakład diagnostyki i terapii, a od 1 stycznia rozpocznie badania rezonansem magnetycznym. Podkreślił również, że zarzuty pod adresem dyrektora oraz władz formułowane w skargach nie potwierdziły się. Na koniec dodał, że w szpitalu udało się rozwiązać większą część problemów związanych ze wzrostem wynagrodzeń personelu, a podwyżki przyznane pracownikom szpitala wyniosły od 3 do 30%.

Ostatni argument wyczerpał cierpliwość radnej Katarzyny Dutkiewicz. – Nasz klub jednogłośnie potępia decyzję zarządu. Chciałabym przypomnieć, że kilkasetzłotowe podwyżki to są podwyżki ministerialne. Na wzrost wynagrodzeń wpłynęło również podwyższenie minimalnego wynagrodzenie. Te decyzje zapadły na wyższych szczeblach. Jaka w tym jest zasługa dyrektora? – spytała radna.

Starosta nie odpowiedział na pytanie radnej Dutkiewicz i nie skomentował jej wystąpienia. – Wypowiedziałem się już wcześniej – rzucił na zakończenie.

(żet)

Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski