Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Co twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby jakość "naszego" powietrza? [SONDA]

15.12.2016 13:00 | 134 komentarze | ż, (q)

Samorządy Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego (m.in. Racibórz, Rybnik, Wodzisław Śl.) postanowiły walczyć ze smogiem poprzez bilbordy, plakaty, ulotki, zawieszki na drzwi i filmy promocyjne. Do akcji ruszyli również strażnicy miejscy, którzy sprawdzają domowe piece pod kątem spalania odpadów. Czy to wystarczy?

Co twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby jakość "naszego" powietrza? [SONDA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby jakość "naszego" powietrza:

Jednocześnie trwają prace nad przygotowaniem tzw. uchwały antysmogowej, która miałaby obowiązywać na terenie całego województwa śląskiego. Na dniach mają zostać przedstawione jej założenia. Wśród propozycji rozwiązań antysmogowych wymienia się m.in. nakaz wymiany pieców na nowoczesne oraz zakaz palenia mułem, flotem i węglem brunatnym.

- Musimy jednak pamiętać, że tego wszystkiego nie da zrobić się w jeden rok, to działania rozpisane na wiele lat – zaznacza marszałek Wojciech Saługa. Władze województwa chcą, aby stosowna uchwała została przyjęta przez sejmik województwa do końca 2017 roku.

Ciekawi jesteśmy Waszego zdania co do najskuteczniejszej metody walki z tzw. niską emisją. Zachęcamy do oddania głosu w ankiecie.

Czytaj podobne