Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Uchwała antysmogowa dla Śląska. W pracach uczestniczy Piotr Dominiak z Raciborza

25.11.2016 19:00 | 16 komentarzy | żet

Piotr Dominiak jest członkiem zespołu roboczego ds. ograniczenia niskiej emisji przy urzędzie marszałkowskim województwa śląskiego. Prace zmierzają ku opracowanie tzw. uchwały antysmogowej.

Uchwała antysmogowa dla Śląska. W pracach uczestniczy Piotr Dominiak z Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborzanin Piotr Dominiak reprezentuje w Katowicach Raciborski Alarm Smogowy. Zespół spotkał się 25 listopada, aby przedyskutować najważniejsze propozycje zapisów uchwały antysmogowej, która ma obowiązywać na obszarze całego województwa śląskiego.

Jedną z propozycji jest zakazanie stosowania w gospodarstwach domowych do celów ogrzewania flotokoncentratu, mułu i miału, a także węgla brunatnego, których spalanie powoduje największe emisje zanieczyszczeń.

- Druga istotna propozycja jest związane z dopuszczeniem do stosowania jedynie tych urządzeń grzewczych (pieców, kotłów, kominków), które spełniają normy co najmniej 3, 4 i 5 klasy - informuje Piotr Dominiak i dodaje, że najbardziej dyskusyjnym elementem prac zespołu jest określenie ram czasowych obowiązywania poszczególnych zapisów uchwały.

- Projekt uchwały zostanie ostatecznie opracowany i poddany pod głosowanie sejmiku województwa śląskiego najprawdopodobniej w I kwartale 2017 r. - informuje Piotr Dominiak.

źródło: Raciborski Alarm Smogowy, oprac. żet

Ludzie:

Piotr Dominiak

Piotr Dominiak

Prezes Stowarzyszenia ASK