środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Poseł Sobierajski: Hiszpanie już nie budują Zbiornika Racibórz

14.10.2016 18:35 | 7 komentarzy | ma.w

Polityk PiS powiedział nam, że w materiałach jakie otrzymali członkowie sejmowej komisji środowiska są informacje o usunięciu z budowy Zbiornika Racibórz hiszpańskiej firmy Dragados

Poseł Sobierajski: Hiszpanie już nie budują Zbiornika Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Kolejne kroki to unieważnienie przetargu w wyniku, którego realizują inwestycję i rozpisanie nowego przetargu - relacjonuje Czesław Sobierajski. O sprawie posłowie będą dyskutowali na wyjazdowej komisji w Kuźni Raciborskiej 25 i 26 października.

Przyjazd komisji zajmującej się m.in. tematyką ochrony przeciwpowodziowej to efekt zabiegów Sobierajskiego. Chce pokazać politykom z Warszawy jak wygląda plac budowy Zbiornika Racibórz. Dojdzie do tego we wtorek 25 października. Goście z Sejmu RP wpierw zakwaterują się w Hotelu Laskowo, skąd udadzą się w teren, m.in. do kuźniańskich lasów (pożarzysko z 1992 roku) i w rejon raciborskiego Brzezia i Nieboczów gdzie budowany jest obiekt. W Raciborzu zjedzą obiad, na który zaprosił komisję prezydent Mirosław Lenk. W środę w sali MOKSiR-u w Kuźni Raciborskiej odbędzie się posiedzenie komisji.

W materiałach poselskich znajdują się informacje o wycofaniu z budowy hiszpańskiej firmy Dragados. - To już historia - mówi o ich udziale w realizacji inwestycji Czesław Sobierajski. Przyznaje, że wyłonienie nowego wykonawcy opóźni oddanie Zbiornika do użytku. W dokumentach, które dostali posłowie jest mowa nawet o trzyletnim opóźnieniu.

Przypomnijmy, że śledztwo w sprawie budowy Zbiornika Racibórz prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wspomagana przez prokuraturę. [LINK]Ludzie:

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.