środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Kultura

05.08.2015 12:49 | 0 komentarzy | woj

 

25 i 26 lipca członkowie LKS Ruda Kozielska świętowali 95 urodziny swojego klubu. Podczas festynu z tej okazji nie było czasu na nudę.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Zaczęło się od burzy w sobotnie popołudnie i braku prądu. Na szczęście tuż przed początkiem imprezy udało się uporać z wszystkimi problemami. Impreza rozpoczęła się mecze o mistrzostwo "KOZI" pomiędzy OSP a LKS. Strażacka brać "była wyrozumiała" wobec jubilata, przegrywając 3:4. Sobotni wieczór należał do zespołu A TO MY i wszystkich chętnych do dobrej zabawy. Bawiono się długo. Część oficjalna zakończyła się po godzinie trzeciej, część nieoficjalna... właściwie się nie skończyła.

Na początek niedzielnej części festynu odbył się turniej siatkówki. Uczestniczyło w nim sześć zespołów. Najlepszy okazał się team o nazwie „Rodzina Konieczny”, drugie miejsce dla „Fajer Fox”, zaś trzecie dla „A to my”. Jeszcze podczas trwania turnieju ruszyła sprzedaż losów. Główną nagrodą był telewizor 42 " Panasonic, ponadto dużo sprzętu AGD, obiady, dzik, wiatrak, rower, drzewo opałowe, sprzęt sportowy oraz setki innych nagród.

O godz. 16.00 odbyła się krótka, oficjalna część jubileuszu. Prezes zarządu klubu Wojciech Węglorz przedstawił w skrócie historię sportu w Rudzie Kozielskiej. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć tych, których już wśród nas nie ma. Puchary i wyróżnienia w imieniu Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolfa Bugdoła wręczył Henryk Kaleta. Puchar w imieniu Zarządu Podokręgu Racibórz wręczył sekretarz Wydziału Gier Zbigniew Adamczyk. List gratulacyjny i pięć piłek w imieniu Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Tomasza Czerwięckiego wręczył Henryk Kaleta. Do gratulacji przyłączył się Burmistrz Gminy Kuźnia Raciborska Paweł Macha. List gratulacyjny w imieniu sąsiada za miedzy LKS Buk Rudy wręczył wiceprezes tego klubu Stefan Gruszka. Na zakończenie części oficjalnej wręczono pamiątkowe statuetki, które decyzją Zarządu LKS Ruda Kozielska otrzymali:

"Honorowy Koziołek ": Stefan Dybała, Herbert Goldman, Horst Konieczny, Alfons Mazurek, Teodor Mazurek, Herbert Miera, Rudolf Morcinek, Wincenty Węglorz.

"Złoty Koziołek": Joachim Ficek, Zygmunt Kręcichwost, Krystian Pendzich, Łucjan Węglorz, Roman Węglorz.

"Srebrny Koziołek ": Marcin Adamiak, Adam Krawiec, Andrzej Masarczyk, Robert Ptaszek, Daniel Szendzielorz.

"Brązowy Koziołek" : Marian Bachrej, Katarzyna Belkius, Ernest Drazik, Krystian Konieczny, Rafał Musioł.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się zabawy dla dzieci, zaś o godzinie 18.00 wystąpiła z koncertem gwiazda wieczoru. Wykonawca roku Telewizji TVS Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio porwały do zabawy setki przybyłych na ten koncert osób. Po tym nadal działo się jeszcze dużo ciekawych rzeczy. Rozegrano II Mistrzostwa Kozi w rzucie beretem. Zeszłoroczny wicemistrz Józef Paprotny okazał się najlepszy w tym roku. Zeszłoroczny mistrz Joachim Ficek tym razem zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce dla Daniela Krawca. Nie mogło zabraknąć tego co dzieci lubią najbardziej czyli "słodkiego deszczu" z cukierków i lizaków. Tuż po 21.00 rozlosowano główne nagrody loterii fantowej. To jednak nie koniec atrakcji gdyż o godz. 21.45 rozpoczęło się "Misterium ognia" w wykonaniu Bractwa Ognia Spaleni. Takiego pokazu nie było ani u nas ani w okolicy. Dużo ognia, tańca, zręczności w wykonaniu członków Bractwa naprawdę mogło się

podobać. Ogniowe popisy zakończyły oficjalny program festynu. Amatorzy tańca mogli się nadal bawić do woli przy muzyce zespołu A TO MY. Północ to początek nieoficjalnych mistrzostw w rzucie guminiokiem. Chętnych nie brakowało. Najlepszym okazał się Adrian Baszczok. Zabawa trwała jeszcze dość długo. Powoli jednak kończył się XVI Festyn Wakacyjny połączony z jubileuszem 95-lecia LKS Ruda Kozielska. Następny już za rok.

Na podstawie relacji Wojciecha Węglorza