Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Związkowcy zapowiadają protest w JSW 1 lipca

29.06.2021 10:30 | 8 komentarzy | ska

Reprezentacyjne organizacje związkowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zapowiedziały protest 1 lipca. Będzie to seria pikiet w Jastrzębiu-Zdroju, Mikołowie i Katowicach. 

Związkowcy zapowiadają protest w JSW 1 lipca
Związkowcy planują protest 1 lipca w Jastrzębiu, Mikołowie i Katowicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Związkowcy zapowiadają protest w JSW 1 lipca

- Mówimy dość braku dialogu społecznego i łamania praw pracowniczych i związkowych w JSW S.A. 1 Lipca od 09.00 przeprowadzimy serie pikiet wyrażających niezadowolenie załóg górniczych wobec obecnej sytuacji - informują związkowcy. 

Plan pikiet 1 lipca:
9.00 odbędzie się pierwsza manifestacja pod siedzibą Zarządu JSW przy al. Jana Pawła II 4 w Jastrzębiu-Zdroju.
11.30 odbędzie się druga pikieta pod biurem europosłanki Izabeli Kloc w Mikołowie przy ul. Konstantego Prusa 17.
13.00 przeprowadzimy ostatnią pikietę przed biurem poselskim posła z okręgu katowickiego i obecnego Premiera, Mateusza Morawieckiego w Katowicach przy ul. Warszawskiej 23.
Zdaniem związkowców celem manifestacji jest przywrócenie dialogu społecznego w Spółce, bo przedstawiciele ROZ zwracają uwagę na łamanie praw pracowniczych i związkowych. - Zaprzestanie działań prowadzonych przez niektórych posłów PIS, które wpływają na obsadę kadrową zarządów spółek węglowych, przez co obniżają jakość zarządzania przedsiębiorstwami, a firmy te stawiają przed widmem upadłości - zapowiadają związkowcy. Stąd plan pikiet pod biurami poselskimi Izabeli Kloc i Mateusza Morawieckiego.  Ponadto celem jest też natychmiastowy odbiór zakontraktowanego węgla wydobytego przez PGG, Lubelski Węgiel "Bogdanka", Tauron Wydobycie S.A. oraz Węglokoks Kraj Sp. z o.o.

Ludzie:

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów