Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Ruszyły bezpłatne szkolenia pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości w JSW

08.06.2021 12:29 | 0 komentarzy | ska

Jastrzębska Spółka Węglowa wraz ze społką JSW Szkolenie i Górnictwo rozpoczęły bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich chętnych pracowników GK JSW i mieszkańców naszego regionu. - Zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze – mówi Barbara Piontek, prezes JSW SA – Kurs odbywa się przy pomocy nowatorskiej aplikacji Virtual Reality. Będzie można z niego skorzystać do końca czerwca na Pniówku. Zapraszamy – dodaje.

Ruszyły bezpłatne szkolenia pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości w JSW
Szkolenia odbywają się w sali JSW SiG na kopalni Pniówek. fot. Dawid Lach/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ruszyły bezpłatne szkolenia pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości w JSW

Pierwsze szkolenia rozpoczęły się pierwszego czerwca i potrwają do końca miesiąca. Zajęcia odbywają się w JSW Szkolenia i Górnictwo na Pniówku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 18:00, a także w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00. Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczestnicy mogą bardzo dokładnie przepracować odpowiednie procedury ratujące życie. 

280 chętnych

Zainteresowanie szkoleniem opartym na nowoczesnym systemie jest duże. Do tej pory zapisało się 280 osób: nie tylko pracownicy kopalni, ale też mieszkańcy, a nawet całe rodziny z dziećmi.

- Warto wziąć udział w takim szkoleniu, ponieważ bezpieczeństwo i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle ważne – przekonuje Łukasz Dwornik, prezes JSW Szkolenie i Górnictwo. – Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z naturalnych potrzeb każdego człowieka. Jeśli wiemy, że mamy obok siebie ludzi, którzy potrafią udzielić pomocy, będziemy żyć bezpieczniej i zdrowiej – dodaje.

Technologia dla bezpieczeństwa

Dzięki zajęciom kursanci mają okazję nauczyć się, jak prawidłowo reagować w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Pod czujnym okiem instruktorów, każdy może skorzystać z aplikacji, gdzie przy użyciu fantoma szkoleniowego, przećwiczy niezbędne procedury. W trakcie szkolenia w aplikacji pojawiają się najważniejsze informacje dotyczące między innymi prawidłowego tempa uciśnięć przy wykonywaniu masażu serca. Każdy kurs kończy się krótkim testem.