środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Na wodzisławskim Rynku stanie "Zielona Ściana". Co to takiego?

25.11.2021 11:52 | 9 komentarzy | AgaKa

W piątek, 26 listopada na wodzisławskim Rynku zostanie zainstalowana "Zielona Ściana". Każdy mieszkaniec będzie mógł zawiesić na niej roślinę i w ten sposób symbolicznie przyczynić się do poprawy jakości powietrza w regionie.

Na wodzisławskim Rynku stanie "Zielona Ściana". Co to takiego?
Akcja organizowana jest w ramach kampanii #OddechdlaPolski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chcesz oddychać świeżym powietrzem? Nie szukaj wymówek. Nie czekaj na innych. Działaj. My działamy. Przynieś kwiaty, które pomogą nam zbudować zielone płuca dla Polski w ramach naszej kampanii. Nie macie kwiatów? Niemożliwe, bluszcz pospolity fantastycznie absorbuje smog i jest dosłownie wszędzie - zachęcają do udziału w akcji organizatorzy przedsięwzięcia.

Naturalne filtry

Warto dodać, że nie tylko bluszcz pospolity skutecznie oczyszcza powietrze. Zielistka Sternberga, paprotki, begonia, epipremnum, ficus Benjamin - m.in. te rośliny działają jak naturalne filtry, skutecznie niwelując toksyny.

Dostęp do czystego powietrza powinien być codziennością, a nie dobrem luksusowym. O tę codzienność musimy jednak zawalczyć dziś razem. Dbać o nią każdego dnia. Wspierać każdą oddolną inicjatywę, która pozwoli nam zbudować coś większego. Być może nie zobaczymy efektu walki o czyste powietrze. Z pewnością natomiast ten efekt odczujemy.

Zobacz także: