Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Akcja – Segregacja, czyli kolejna edycja turnieju ekologicznego EKO-ASY

02.04.2019 07:28 | 0 komentarzy | d

W czwartek 28 marca w raciborskiej 15 po raz dziewiętnasty odbył się Turniej Wiedzy Ekologicznej Eko–Asy. Konkurs pod hasłem: „Akcja - Segregacja” dedykowany był uczniom drugich i trzecich klas szkół podstawowych.

Akcja – Segregacja, czyli kolejna edycja turnieju ekologicznego EKO-ASY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pięć dwuosobowych drużyn z powiatu raciborskiego walczyło o puchary, nagrody i miano najlepszych Eko-Asów. Uczniowie rozwiązywali osiem różnych zadań: krzyżówkę z hasłem, ustny quiz, logogryfy ekologiczne, sprawdzali wiedzę z zakresu znajomości parków narodowych oraz roślin i zwierząt chronionych. Nie zabrakło również tematu na czasie, czyli tego dotyczącego zanieczyszczenia powietrza.

Pierwsze miejsce i największą liczbę punktów zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 18 w składzie: Julia Wieczorek i Liliana Płonka (opiekun Barbara Wenerska), na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3: Mikołaj Oszust i Kacper Kaim (opiekun Renata Pyszny), a trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 15: Kajetan Morawiec i Sara Radwan (opiekunki Małgorzata Grabowska i Małgorzata Rostowska).

- Z roku na rok uczniowie naszych szkół wykazują się coraz większą wiedzą i zaangażowaniem w sprawy ochrony środowiska i przyrody. To bardzo pozytywne zjawisko – zauważa organizatorka konkursu Estera Kurzydem.

Drużyny z SP 18 oraz ZSP nr 3 będą reprezentowały w kwietniu nasz powiat w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym w Żorach.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Estera Kurzydem i Teresa Stein. Patronat honorowym objął starosta Grzegorz Swoboda oraz ufundował puchary i nagrody dla uczestników.

źródło: SP 15, opr. (d).

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski