Sobota, 29 stycznia 2022

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Od dziś zakaz handlu starymi kopciuchami

11.03.2019 14:49 | 12 komentarzy | acz

Dziś od północy obowiązuje zakaz sprzedaży kotłów nie spełniających norm emisyjnych. Chodzi o urządzenia, które nie spełniają norm dotyczących ochrony środowiska. Urządzenia przekraczające normy emisyjne będą musiały być wycofane ze sprzedaży.

Od dziś zakaz handlu starymi kopciuchami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaje radio RMF FM, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - pilotujące walkę ze smogiem - zawarło już umowę z największymi internetowymi serwisami aukcyjnymi, na mocy której będą one wyrzucać ze swojego systemu ogłoszenia o sprzedaży kotłów, które nie spełniają norm. Jeszcze dziś zaproszenie do podpisania takiego porozumienia, mają otrzymać właściciele największych polskich portali ogłoszeniowych.

Niestety nie daje to stuprocentowej gwarancji zablokowania handlu starymi kotłami. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prosi, by każda osoba, która zobaczy takie ogłoszenie, informowała o tym urzędników. Najlepiej wysłać takie informacje do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów albo mailowo do ministerstwa pod adres: czystepowietrze@mpit.gov.pl

Oprac. (acz)