Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

PONE. Nabór wniosków do 5 marca

27.02.2019 14:05 | 0 komentarzy | d

- Następna szansa na duże dofinansowanie z miejskiego programu to dopiero początek 2020 roku – informuje raciborski magistrat, przedstawiając szczegóły dotyczące dotacji w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

PONE. Nabór wniosków do 5 marca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przypadku domów jednorodzinnych poziom dofinansowania do wymiany kotła na nowy zasilany paliwem płynnym lub gazem sięga nawet 12000 zł (do 80 procent wysokości kosztów kwalifikowanych). Jeśli chcemy zainwestować w urządzenia nie będące źródłem niskiej emisji, dofinansowanie sięga nawet 15000 zł (czyli 100 procent wysokości kosztów kwalifikowanych).

Program skierowany jest także do lokatorów w budynkach wielorodzinnych. W tym przypadku można liczyć na dofinansowanie wymiany kotła na model zasilany gazem lub paliwem płynnym i na montaż instalacji C.O. nawet do kwoty 6400 zł (czyli 80 procent wysokości kosztów kwalifikowanych). Jeśli nowe źródło ciepła nie powoduje niskiej emisji i jednocześnie zamontowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania, to można liczyć na wsparcie w wysokości 8000 złotych (czyli do 100 procent kosztów kwalifikowanych).

Wsparcie dotyczy również termomodernizacji. Poziom dofinansowania zależy od tego, czy dom ogrzewany jest kotłem na paliwo stałe, na paliwo gazowe lub płynne czy korzysta się z odnawialnych źródeł energii. Na największe dofinansowanie (rzędu 90 procent kosztów kwalifikowanych) można liczyć przy chęci termomodernizacji domu i jednoczesnym posiadaniu kotła na paliwo stałe. Na dofinansowanie rzędu 70 procent przy docieplaniu domu i jednoczesnym posiadaniu kotła na paliwo płynne lub gazowe. Jeśli natomiast mamy zainstalowane źródło ciepła oparte na energii odnawialnej, dofinansowanie wynosi do 50 procent.

Poniżej publikujemy tabele ze szczegółowym opisem wsparcia.

źródło: UM Racibórz, opr. (d).