Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Start kampanii ŁAPMY WODĘ w Katowicach

25.03.2016 00:00 | 0 komentarzy | eco

Fundacja ekologiczna ARKA  zainaugurowała kampanię ŁAPMY WODĘ. Happening rozpoczął się o godz. 12.00 na Rynku w Katowicach. Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji Światowego Dnia Wody. 

Start kampanii ŁAPMY WODĘ w Katowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kampania jest realizowana pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, Dyrektora Dyrekcji Ochrony Środowiska, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Akcję dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu powodują, a zwłaszcza ubiegłoroczna susza, sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotknęła wszystkich. Problem mieli zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk - poinformował Wojciech Owczarz z Fundacji Arka. Dodał, że Fundacja zamierza prowadzić regionalną kampanię edukacyjną, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego województwa do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

"W ramach kampanii zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach" - powiedział Wojciech Owczarz.

Przedszkola i szkoły z Województwa Śląskiego już mogą zgłaszać się do Arki po bezpłatne materiały. Zgłoszenia – a.sobanska@fundacjaarka.pl