Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Baby boom na wodzisławskiej porodówce

06.08.2019 00:00 sub

Rekord na wodzisławskiej porodówce. Tyle dzieci jeszcze nie było. W samym tylko lipcu po raz pierwszy w historii szpitala w Wodzisławiu Śl. przyszło na świat prawie 130 maluchów, a od początku roku przeszło 700 maluchów. - Dla naszej wodzisławskiej porodówki to wielka radość - podkreśla rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń.

WODZISŁAW ŚL. Pacjentki coraz częściej wybierają na miejsce narodzin swoich dzieci właśnie wodzisławski szpital. - Oddział przeżywa prawdziwy rozkwit. A wszystko to dzięki profesjonalnej opiece medycznej zapewnionej przez personel pielęgniarsko–położniczy, stworzeniu przyjaznej atmosfery i świetnej organizacji w oddziale zapewnionej przez panią ordynator dr Barbarę Grześ Ciszek oraz 22 lekarzy specjalistów - podkreśla rzecznik prasowy szpitala.

Rocznie na liczącym 50 łóżek oddziale hospitalizowanych jest ponad 2 tys. pacjentek. Zakres działalności oddziału obejmuje prowadzenie porodów fizjologicznych i patologicznych, w tym także porodów rodzinnych, a wachlarz udzielanych świadczeń powiększył się w ostatnim czasie m.in. o ginekologię onkologiczną oraz uroginekologię. - Wyposażenie oddziału w nowoczesną aparaturę medyczną oraz pełna gotowość sali cięć cesarskich zapewnia bezpieczeństwo rodzącej i dziecku. Przebywanie po porodzie matki razem z noworodkiem umożliwia nawiązanie prawidłowych więzi emocjonalnych pomiędzy nimi, a dzięki fachowej i serdecznej pomocy położnych matka ma możliwość nauczyć się zasad prawidłowego karmienia piersią i odpowiedniej pielęgnacji dziecka już od pierwszych chwil jego życia. Trzy niezależne sale porodów rodzinnych umożliwiają odbycie porodu w towarzystwie męża, w warunkach zbliżonych do domowych - wyjaśnia rzecznik szpitala.

Przy wodzisławskiej porodówce działa też szkoła rodzenia „Aktywne Rodzicielstwo”. I tu chętnych nie brakuje. Zapisy przyszłych mam (wraz z tatusiami) prowadzone są już na styczeń 2020 roku. - Szkoła przygotowuje przyszłych rodziców do odbycia porodu, przyszłe mamy mogą nauczyć się technik karmienia piersią, masażu Shantala oraz zobaczyć od wewnątrz oddział oraz samą porodówkę - zaznacza rzecznik.

Dyrekcja szpitala wciąż liczy na środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, które pomogłyby przeprowadzić kompleksowy remont i doposażyć oddział. - Tym bardziej, że szpital dzięki staraniom dyrekcji i profesjonalnie napisanemu wnioskowi znalazł się na 1 miejscu listy rezerwowej na dofinansowanie tych zadań. Realizacja przedsięwzięcia wpłynęłaby na poprawę jakości udzielanych świadczeń medycznych pacjentkom naszego powiatu - puentuje rzecznik. (mak)

  • Numer: 32 (977)
  • Data wydania: 06.08.19
Czytaj e-gazetę