Podsumowali bezpieczeństwo. Więcej nietrzeźwych na drogach
PSZÓW Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszym kwartale nowego roku komendant Komisariatu Policji w Pszowie podinsp. Zbigniew Szczerba przedstawia tamtejszym radnym raport ze stanu bezpieczeństwa na terenie miasta za rok ubiegły. Tak było i tym razem. - Rok 2018 był dobrym rokiem dla nas policjantów, a co za tym idzie dla bezpieczeństwa mieszkańców Pszowa - mówił podczas ostatniej komisji bezpieczeństwa i infrastruktury technicznej komendant Szczerba. Dodał, że podobnie jak w minionych latach, priorytetowym zadaniem dla służb policyjnych było ograniczanie przestępczości oraz szybka i skuteczna reakcja na nią. - Jestem zadowolony z pracy pszowskich policjantów. Należy pamiętać, że za dobrymi wynikami stoi ciężka, czasem pełna wyrzeczeń służba - podkreślił Szczerba.
Więcej nietrzeźwych
Mundurowi zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Jest to wzrost, ponieważ dwa lata temu zatrzymano ich o 7 mniej. Zatrzymali również więcej kierujących po spożyciu alkoholu - 20 w roku ubiegłym, podczas gdy w 2017 było ich 7. Zdarzeń drogowych pszowscy funkcjonariusze zarejestrowali tyle samo co w 2017 r., czyli 80, w tym były 4 wypadki. W ich wyniku 1 osoba zginęła, a 4 zostały ranne.
Mniej przestępstw najbardziej uciążliwych
W obszarze kryminalnym ilość stwierdzonych przestępstw na terenie miasta zwiększyła się ze 106 w 2017 r., do 120 w roku ubiegłym. Ich wykrywalność wzrosła o prawie 10 proc. Zmniejszyła się za to liczba przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie (m.in. kradzieże, niszczenie mienia, rozboje czy pobicia). W roku ubiegłym odnotowano ich 37, a w 2017 r. 48. Mundurowi stwierdzili więcej czynów w przestępstwach kryminalnych. Ich ilość wzrosła z 87 w roku 2017 r. na 98 w roku ubiegłym.
Więcej spotkań z mieszkańcami
Pszowski komisariat odnotował ogólny spadek ujawnionych wykroczeń w obszarze prewencyjnym. W roku ubiegłym miało ich miejsce prawie 1,3 tys. Mundurowi wystawili m.in. 448 mandatów karnych i 842 pouczeń. Na terenie miasta doszło do prawie 1,2 tys. wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie. Najwięcej, bo 542 przeciwko obyczajności publicznej (są to m.in. publiczne załatwianie potrzeb fizjologicznych i ekshibicjonizm). W zeszłym roku mundurowi zorganizowali znacznie więcej niż dwa lata temu spotkań z mieszkańcami miasta. Dokładnie odbyło się ich 329. (juk)
Najnowsze komentarze