Teren byłej cegielni na sprzedaż
Teren byłej cegielni – oraz działalności spółki Zielony Śląsk – może odżyć. Właściciel chce sprzedać ponad 15-hektarowy grunt. Agencja nieruchomości, która pośredniczy w sprzedaży, snuje śmiałe wizje. Widzi w tym miejscu na przykład centrum usługowo-handlowe.
RYDUŁTOWY Teren byłej cegielni przy ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach trafił pod młotek. – Teren jest ogromny, ładny i ma duży potencjał – podkreśla Anna Kawka-Sachnik ze Śląskiego Centrum Nieruchomości, które szuka inwestora zainteresowanego kupnem gruntu.
Oferowany grunt inwestycyjny ma powierzchnię ponad 15 hektarów. Przeznaczony jest pod działalność produkcyjno-usługową. Znajduje się tam murowany budynek cegielni oraz wybudowane kilka lat temu budynki o funkcji socjalno–biurowej. Część terenu wynajmowana jest przez betoniarnię.
Proponowana cena sprzedaży gruntu wraz z obiektami to 3,7 mln zł.
Centrum handlowe z budynkiem cegielni
Agencja nieruchomości, która oferuje sprzedaż gruntu, przygotowała nawet różne propozycje zagospodarowania terenu. Chce w ten sposób wyjść naprzeciw potencjalnym inwestorom i w większym stopniu zainteresować ich. Jedną z propozycji jest centrum usługowo-handlowe z wkomponowanym budynkiem dawnej cegielni. – Mogłoby powstać tam coś ciekawego. Nie tylko działalność produkcyjna, ale też handlowa, usługowa albo związana ze sportem i rekreacją. Może to być interesujące miejsce dla rodzin. Takie, które sprzyja dobrej atmosferze oraz rozwojowi miasta i regionu – zaznacza Anna Kawka-Sachnik.
Zielony Śląsk
Teren byłej cegielni wiąże się z kontrowersyjną działalnością spółki Zielony Śląsk. Firma miała zająć się w Rydułtowach jego rekultywacją, jednak – jak przekonywali okoliczni mieszkańcy – dokonywała tego w sposób inny niż powinna. – Mamy szereg dokumentów i wszelkie badania gruntu, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości – dodaje przedstawicielka agencji nieruchomości.
Urząd zachęcił studentów
Agencja nieruchomości skontaktowała się również z Urzędem Miasta w Rydułtowach. Przedstawiła swoje koncepcje. – Nie jest to grunt miejski, ale z racji tego, że jesteśmy gospodarzami Rydułtów, to zależy nam, aby ten teren ożywił się, zyskał na wartości i stracił etykietę miejsca związanego z Zielonym Śląskiem – podkreśla wiceburmistrz Rydułtów, Marcin Połomski. Urząd miasta zasugerował też, że warto nawiązać współpracę ze studentami architektury, by i oni przygotowali swoje pomysły zagospodarowania terenu. Temat podjęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Jeszcze przed świętami studenci raciborskiej uczelni mieli okazję zwiedzić teren. Koncepcje, które przygotują, także zostaną przedstawione potencjalnym inwestorom. – Młode umysły są bardzo kreatywne. Myślę, że przygotują coś ciekawego – dodaje wiceburmistrz.
Magdalena Kulok
Najnowsze komentarze