Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

"Nasz plac zabaw to fajna sprawa". Przedszkole przy parku Roth ma największy plac zabaw w Raciborzu [FOTO, WIDEO, LIVE]

25.11.2021 17:26 | 0 komentarzy | ma.w

Przedszkole nr 13 przy ul. Kochanowskiego, tzw. rafakowskie, z największą liczbą miejsc w Raciborzu, wzbogaciło się o zupełnie nowy plac zabaw. Otwarto go z pompą w środę 24 listopada. Prezydent Polowy przyszedł do najmłodszych z czekiem na 5 tys. zł.

"Nasz plac zabaw to fajna sprawa". Przedszkole przy parku Roth ma największy plac zabaw w Raciborzu [FOTO, WIDEO, LIVE]
Prezydent Dariusz Polowy wręczył wicedyrektor Przedszkola nr 13 Marzenie Gajdeczce czek na doposażenia placówki w pomoce dydaktyczne i zabawki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przez ostatnie tygodnie przedszkolaki z tej placówki bacznie obserwowały, jak powstaje ich nowy plac. Dlatego z radością przywitały gości z magistratu, którzy 24 listopada przyjechali oficjalnie otworzyć zakończoną inwestycję miejską.

- Nasz plac zabaw - fajna sprawa. Tu dopiero jest zabawa! Dziękujemy w imieniu przedszkolaków tych młodszych i starszaków - wspólnie powiedziały Dariuszowi Polowemu.

"Zwracamy plac przedszkolu"

Prezydentowi wręczono wykonane przez dzieci podziękowania. Takowe trafiły też do naczelnika wydziału edukacji Krzysztofa Żychskiego i pracownicy tego wydziału Moniki Rim.

Włodarz Raciborza, zanim przeciął wstęgę miał przy ul. Kochanowskiego krótką przemowę:

- Był taki moment, że nie było tu placu zabaw. Tak się podziało, bo nie wszyscy zadbali właściwie o teren przy przedszkolu. Gmina nie przypilnowała, żeby pozostał on jej własnością. Szczęśliwie, dzięki moim rozmowom z prezesem Rafako pozyskaliśmy ten teren i zwracamy go przedszkolu. Ma teraz ten piękny plac zabaw i dodatkowo na dotychczasowym placu zabaw ma też nowe urządzenia zakupione za pieniądze z projektu unijnego, projektu, którego motorem był pan naczelnik Żychski - powiedział Dariusz Polowy.

Przekazał na ręce wicedyrektor przedszkola Marzeny Gajdeczki czeka na kwotę 5 tys. zł, wyjaśniając, że to pieniądze na: doposażenie placówki w zabawki, pomoce dydaktyczne i na to co będzie potrzebne.

- Plac zabaw uważam za otwarty, wszystkie te sprzęty są dla was - stwierdził D. Polowy po tym jak z panią wicedyrektor i reprezentantką przedszkolaków dokonał oficjalnego przecięcia wstęgi.

Od wakacji czekali na finalizację

Szef miejskiej edukacji Krzysztof Żychski podał nam, że Miasto wydało na plac 345 tys. zł. Powstała tu strefa zabawy, mini siłownia i teren zielony (trawa wzejdzie wiosną). - Od sierpnia czekaliśmy na tę realizację, a w ogóle to od kilku lat czekano w przedszkolu na ten plac. Problemem były sprawy własnościowe, wymagały uregulowania - mówił naczelnik.

Żychski zaznaczył, że największa inwestycja oświatowa w tym roku jeśli chodzi o place przedszkolne. Pozostałe doposażenia były realizowane z projektu unijnego. - Największy zakres zrealizowaliśmy właśnie tutaj. Wszystkie placówki coś w tym roku pozyskały, ale w Przedszkolu nr 13 wykonaliśmy dwa place - wyjaśnił urzędnik z Batorego.

Nowościami na placu "trzynastki" są mini-siłownia i mały labirynt z zagadkami.

Czy są plany kolejnych inwestycji w przedszkola miejskie? - Nie poprzestajemy na tym co do tej pory, ale zostawmy niespodzianki na przyszły rok - uśmiechnął się Krzysztof Żychski.

Moment wyjątkowy

Wicedyrektor placówki Marzena Gajdeczka powiedziała, że oddanie placu do użytku to chwila dla przedszkola niezwykła. - Czekaliśmy dość sporo i to moment wyjątkowy. Plac jest bogato wyposażony. Są sprzęty, których inne przedszkola jeszcze nie posiadają. Każde dziecko coś tu znajdzie dla siebie. Myślę, że ten plac uatrakcyjni czas naszym dzieciom - stwierdziła Gajdeczka.

Wcześniej dzieci chodziły bawić się do pobliskiego parku im. Miasta Roth. Korzystano też z mniejszego placu przy budynku przedszkolnym.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz