Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej zakończył się z sukcesem dla wszystkich uczestników [WIDEO]

19.04.2021 10:49 | 0 komentarzy | d

24 uczestników z 11 szkół Raciborszczyzny uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Panu!", zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie (gm. Krzanowice). Wskutek pandemii koronawirusa uczestnicy zobowiązani zostali do przesyłania wideo z jedną dowolnie wybraną - podaną w zgłoszeniu piosenką o tematyce religijnej. Wydarzeniu patronował starosta Grzegorz Swoboda.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Konkurs był przeznaczony dla uczniów - solistów szkół podstawowych powiatu raciborskiego, a jego celem było wzbudzanie zainteresowania piosenką religijną, propagowanie wartości chrześcijańskich wśród dzieci i młodzieży, prezentacja zdolności artystycznych, umożliwienie zdobywania doświadczeń scenicznych, wyszukiwanie i promocja młodych talentów oraz ożywienie aktywności muzycznej – wylicza jego organizatorka Róża Buchcik.

Jury konkursu (w jego skład weszły: Agnieszka Busuleanu-Jaksik - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu oraz wokalistka raciborskiego zespołu jazzowego Grupa Bez Nazwy, Teresa Mandrysz - emerytowany nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzanowicach, Irena Hlubek - nauczyciel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borucinie i instruktorka teatralna oraz piosenki poetyckiej i aktorskiej) decydowało na podstawie odtwarzanych filmów, wyłaniając laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki:

W kategorii klas I – III

 1. miejsce - Tomasz Wałach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu.
 2. miejsce - Kacper Kruty z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach i Wiktoria Plura z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach.
 3. miejsce - Marta Walach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borucinie
 • Wyróżnienie specjalne – Milena Radwan z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Raciborzu

W kategorii klas IV – VI:

 1. miejsce - Julia Klimża ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach i Ewelina Fulneczek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu
 2. miejsce - Anna Stiebler ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich
 3. miejsce - Lena Sławik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Samborowicach i Jan Herok z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu.

W kategorii klas VII – VIII

 1. miejsce - Paweł Stroka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu i Emilia Klimża ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach
 2. miejsce - Daria Rudzok z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach
 3. miejsce - Paulina Przybyła ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach
 • Wyróżnienie specjalne – Weronika Socha ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach i Wiktoria Ploch z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borucinie.

– Jury w swoich decyzjach kierowało się nie tylko artystycznym wykonaniem, ale ważny był również aspekt duchowy - modlitewny wykonanych piosenek, dlatego nie raz pojawiły się miejsca ex aequo. Występy tych laureatów najczęściej znacznie się od siebie różniły tym, że zawierały w sobie odmienne aspekty wykonawcze – podsumowuje organizatorka, gratulując laureatom i dziękując wszystkim za udział w konkursie.

Jak podkreśla Róża Buchcik, nie wszyscy uczestnicy konkursu mogli zostać laureatami, jednak decyzją jury pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie za udział. – Jury swoją decyzję uzasadnia tym, że w dobie pandemii, kiedy coraz bardziej nasze dzieci i młodzież ogarnia zniechęcenie, depresja, a nawet wrogość do podjęcia jakiejkolwiek aktywności twórczej czy artystycznej, należy docenić i nagrodzić wszystkich uczestników za otwartość, zaangażowanie, trud i wysiłek związany z udziałem w tym konkursie – puentuje organizatorka, informując zarazem, że w związku z utrzymującymi się obostrzeniami sanitarnymi nie może odbyć się uroczysta gala, dlatego wszystkie nagrody zostały dostarczone do szkół reprezentowanych przez uczestników.

Ludzie:

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Dyrektor MDK Racibórz