Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Nowy rok szkolny w Wodzisławiu Śl. Mamy najważniejsze informacje

28.08.2020 12:00 | 6 komentarzy | juk

Już w najbliższy wtorek szkolne korytarze zapełnią się uczniami i zadzwonią pierwsze dzwonki. To znak, że rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak będzie on wyglądał w szkołach i przedszkolach na terenie Wodzisławia Śl.?

Nowy rok szkolny w Wodzisławiu Śl. Mamy najważniejsze informacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny w placówkach oświatowych prowadzonych przez wodzisławski magistrat? Ze względu na trwający stan epidemii koronawirusa będą tam stosowane procedury uwzględniające zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie bezpieczeństwa. - Będzie to rok pełen wyzwań, ale przede wszystkim troski o siebie nawzajem - zapowiada prezydent Mieczysław Kieca.

Urząd miasta podaje ograniczenia i zmiany organizacyjne w szkołach i przedszkolach. Będą to m.in.:
- Podczas przerw wymagane będzie stosowanie przez uczniów maseczek ochronnych.
- Stołówki szkolne uruchomione zostaną najwcześniej 14 września. Korzystanie ze stołówek odbywało się będzie w reżimie sanitarnym.
- Świetlice dostępne będą przede wszystkim dla klas I-IV z pierwszeństwem korzystania dla dzieci rodziców pracujących.
- Biblioteki szkolne będą pracowały w systemie ograniczającym liczebność korzystających. Z kolei wypożyczenie książek będzie się odbywać elektronicznie lub poprzez zapisy.
- Ograniczona zostanie realizacja zajęć pozalekcyjnych.
- Realizacja zajęć z wychowania fizycznego będzie odbywała się w głównej mierze na boiskach szkolnych i na wolnym powietrzu, a w salach sportowych z ograniczeniami zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
- Boiska szkolne i place zabaw będą dostępne po codziennej dezynfekcji urządzeń, zaś po zakończeniu zajęć szkolnych obiekty pozostaną ogólnodostępne.
- Rodziców i opiekunów będzie obowiązywał zakaz wstępu do budynku szkoły (z wyjątkiem rodziców dzieci niepełnosprawnych).
- W publicznych przedszkolach dzieci będą odbierane przez pracownika placówki.Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.