Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Starosta Swoboda nie wyklucza wypłat dla nauczycieli za strajk

29.04.2019 13:39 | 7 komentarzy | ma.w

- Czekamy na opinię radców prawnych – powiedział dziś dziennikarzom Grzegorz Swoboda starosta raciborski. Nowiny pytały, czy Powiat Raciborski przewiduje jakieś wsparcie finansowe dla nauczycieli, którzy strajkowali prawie 3 tygodnie. Prezydent Polowy zapowiedział, że nie zapłaci.

Starosta Swoboda nie wyklucza wypłat dla nauczycieli za strajk
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda na posesyjnej konferencji prasowej 29 kwietnia 2019 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Włodarz powiatu mówił na konferencji prasowej, posesyjnej, że ustalenia co do wypłat dla nauczycieli za okres strajku, miały miejsce na poziomie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Jest grono samorządów, które chciałyby zapłacić strajkującym nauczycielom, jednak Regionalna Izba Obrachunkowa ostrzega, że to rozwiązanie wbrew prawu. Ci, co zapłacą, narażają się na zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

W magistracie prezydent Raciborza od początku nauczycielskiego protestu podkreślał, że strajkującym płacić nie będzie. O jego decyzję w tej sprawie pytał głowę miasta radny Michał Kuliga na forum komisji oświatowej.

Przypomnijmy, że zarząd powiatu tworzą, jako etatowi jego członkowie – nauczyciele: G. Swoboda, Marek Kurpis i Ewa Lewandowska. Miastem zarządza przedsiębiorca Dariusz Polowy niezwiązany ze środowiskiem oświatowym.

Na konferencji starosta raciborski wypowiedział się również co do możliwości zatrudnienia przez Powiat Raciborski nauczycieli zwalnianych w raciborskich szkołach. 16 etatów zniknie z siatki godzin w mieście. Czy znajdą pracę w szkołach podległych starostwu. Powiat ma 25 wakatów, ale jednoznacznej odpowiedzi na problem kadrowy w raciborskiej oświacie na razie nie ma. Szczegóły w materiale video.Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski