Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

W Kobyli mają tysiąc powodów do czytania książek [ZDJĘCIA]

17.01.2019 15:40 | 0 komentarzy | mad

Empik ufundował Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kobyli 1000 książek. To nagroda, którą placówka zdobyła w konkursie „Tysiąc powodów by czytać”.

W Kobyli mają tysiąc powodów do czytania książek [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łącznie nagrodzono 12 szkół w Polsce, wśród laureatów znalazły się dwie placówki z powiatu raciborskiego, szkoły w Rudniku i Kobyli. W tej pierwszej przekazanie książek odbyło się wczoraj. Dzisiaj przedstawiciele Empiku zawitali do gminy Kornowac. W kobylskiej szkole przygotowano z tej okazji występ artystyczny, były też przemowy oraz gratulacje. Na uroczystości pojawili się m.in. wójt Grzegorz Niestrój, radni a także Halina Sitnikow z Kuratorium Oświaty w Katowicach - delegatura zamiejscowa w Rybniku.

To już trzecia edycja konkursu, w której Empik rozdaje książki, tegorocznym tematem było „Tysiąc powodów by czytać”. Zadaniem uczestniczących szkół było przygotowanie pracy konkursowej właśnie o tym temacie, później wszystkie trafiły na stronę internetową organizatora. Zwyciężyły te placówki, które otrzymały najwięcej głosów. Konkurs był też podzielony na szkoły powyżej i do 120 uczniów. W każdej z kategorii nagrodzono po sześć placówek.

Praca ze szkoły w Kobyli tak została opisana: „Uczniowie naszej szkoły chętnie odwiedzają bibliotekę szkolną i zostają w niej po zajęciach, by ciekawie spędzić czas. Koncepcję plakatu wymyśliły uczennice, które bardzo lubią naturę. Dlatego też na naszym plakacie znajduje się pies – przyjaciel człowieka, sowa – mądra głowa i drzewo, w zaciszu którego można spokojnie poczytać ulubione książki. To wszystko zostało wzbogacone hasłami zachęcającymi do czytania. Plakat powstawał podczas przerw międzylekcyjnych oraz po zakończeniu lekcji (podczas zajęć bibliotecznych)”.

Szerszą relację zamieścimy w papierowym wydaniu „Nowin Raciborskich” (22.01).

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.