Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Rumuni porwali matkę z dzieckiem. W zatrzymaniu pomogli rybniccy policjanci

19.08.2020 12:01 | 2 komentarze | acz

Dzięki szybkiej wymianie informacji funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli zatrzymać sprawców uprowadzenia matki i jej 11-letniej córki.

Rumuni porwali matkę z dzieckiem. W zatrzymaniu pomogli rybniccy policjanci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

18 sierpnia Dyżurny Śląskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymał informację od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku o poszukiwaniu osób podejrzanych o uprowadzenie kobiety i jej dziecka. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej pełniący służbę na odcinku autostrady A1 w okolicy miejscowości Gorzyczki (pow. wodzisławski) na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymali do kontroli samochód osobowy odpowiadający opisowi. Pojazdem tym podróżowało trzech obywateli Rumunii. Jak się okazało, byli to sprawcy porwania. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Wodzisławia, Rybnika i Katowic. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani policji.

Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy międzynarodowej, zatrzymano na terytorium Republiki Czeskiej kolejnych dwóch obywateli Rumunii, którzy wieźli uprowadzoną kobietę i jej 11-letnią córkę. Dalsze czynności zgodnie z właściwością prowadzi policja.