Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Sprawa prezydenta Kuczery zamknięta. Prokuratura umorzyła śledztwo

19.12.2018 13:30 | 17 komentarzy | acz

Prokuratura Rejonowa w Zabrzu umorzyła dochodzenie w sprawie prowadzenia pojazdu mercedes benz na ulicy Obwiednia Południowa przez Piotra Kuczerę, znajdującego się w stanie nietrzeźwości.

Sprawa prezydenta Kuczery zamknięta. Prokuratura umorzyła śledztwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jak ustalono, w dniu 18 listopada 2018 r. funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej Piotra Kuczerę, Prezydenta Miasta Rybnik. W trakcie interwencji funkcjonariusze poddali zatrzymanego badaniu na zawartość alkoholu na urządzeniu AlcoBlow, które wykazało wynik pozytywny. Piotr K. odmówił poddaniu się badaniu na urządzeniu umożliwiającym zbadanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, wobec czego przewieziono go do rybnickiego szpitala w celu pobrania krwi do badania - wyjaśnia prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach

Z uzyskanej opinii laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wynikało, że stężenie alkoholu we krwi wynosiło 0,49 promila alkoholu etylowego. Z uwagi na to, że wynik badania krwi na zawartość alkoholu był niższy od dolnej granicy określonej w Kodeksie karnym, stwierdzono że zachowanie prezydenta nie wyczerpało znamienia występku opisanego w art. 178a § 1 kk.

Materiały zakończonego dochodzenia przekazano właściwej jednostce policji w celu przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie drogowe z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń.

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika