Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Sztuka nasycona radością światła, czyli Wieczór Sztuk w DK Chwałowice

08.03.2021 11:44 | 0 komentarzy | kama

W miniony piątek 5 marca z udziałem publiczności odbył się w DK Chwałowice Wieczór Sztuk pt. "W STRONĘ ŚWIATŁA". Po mrocznym, rocznym okresie ciemności w kulturze był to na prawdę krok ku światłu - muzyka, fotografia i malarstwo na najwyższym poziomie, a wszystkie te sztuki nasycone radością światła. Bo światło to niezwykła siła...

Sztuka nasycona radością światła, czyli Wieczór Sztuk w DK Chwałowice
Wieczór Sztuk Fot. arch. DK Chwałowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W programie Wieczoru wystąpili Irek Głyk - wibrafon i Piotr Matusik - piano, którzy wykonali utwory z ostatniej płyty Irka Głyka pt. "IREK GŁYK VIBES EXPRESSION". Był to cudowny koncert w lekkości brzmienia i radości przesłania - doskonały wibrafon w kameralnej odsłonie z fortepianem. Po koncercie widzowie obejrzeli prezentację multimedialną Grzegorza Ojrzyńskiego pt. „Światło”. Następnie wszyscy uczestniczyli w wernisażu wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego pod tym samym tytułem i wernisażu wystawy malarstwa Aleksandry Rey pt. „Prześwity”.

Kurator galerii w Domu Kultury Chwałowice Krzysztof Łapka gorąco zaprasza do obejrzenia prezentowanych wystaw, które będą czynne do 10 kwietnia 2021 r. (codziennie pod poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00, a w soboty od 8.00 do 13.00). W tygodniu w godz. 8.00 - 16.00 służy on osobiście miłośnikom sztuki podczas oprowadzania po wystawach (kontakt - tel. 513064196). Na chętnych czekają piękne foldery z wystawy Aleksandry Rey pt. "Prześwity". Oglądając wystawy będzie można podążać w stronę światła, jak mieli tego okazję doświadczyć uczestnicy piątkowego Wieczoru Sztuk w DK Chwałowice.

Szczegółowy opis wystaw i informacje o autorach, fotografie przykładowych prac znajdują się na stronie: https://www.dkchwalowice.pl/?news=20754.

fot. arch. DK Chwałowice

/Matetiały prasowe/