Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

W DK Chwałowice rusza cykl warsztatów fotograficznych

05.03.2021 11:15 | 0 komentarzy | kama

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl zaprasza już po raz trzeci na cykl warsztatów fotograficznych pt. "MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI".

W DK Chwałowice rusza cykl warsztatów fotograficznych
Między Nami Fotografami. Fot. z arch. Krzysztof Szlapa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
marzec
13 sobota

Warsztaty MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI w Domu Kultury Chwałowice

Start 13.03.2021 o godz. 10:00 cena biletu: 80 zł

Warsztaty będą się odbywać tradycyjnie w Domu Kultury Chwałowice - spotkania po 4 godziny od marca do grudnia 2021 r. w drugą sobotę miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Cena jednego warsztatu to ok. 80 zł. Maksymalna liczba uczestników to 15 osób. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Motto warsztatów w 2021 r. to "Projekty długoterminowe".

Warsztat w dniu 13 marca 2021 r. - „Notatnik twórcy oraz rozgrzewka - ćwiczenie praktyczne”.

Na każde zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, opcjonalnie lampę błyskową, akcesoria fotograficzne). Zajęcia będą odbywały się również poza siedzibą DK Chwałowice, po wcześniejszym ustaleniu. Warsztaty zostaną podsumowane wystawą zbiorową w styczniu 2022 r., a w wakacje, jak dobrze pójdzie, planowane jest zorganizowanie weekendowego wyjazdu plenerowego! Dlatego warto zaplanować uczestnictwo w całym cyklu, a nie w pojedynczych zajęciach.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia po „sanitarnej” przerwie. Po wielu eksperymentach w obrębie fotografii alternatywnej oraz podstawach sztuki widzenia nadszedł czas na pierwsze poważne wyzwanie - cykl zdjęć. W 2021 roku skupimy się na indywidualnych projektach artystycznych - projektach długoterminowych.

W programie przewidujemy zajęcia teoretyczno-wykładowe oraz warsztaty praktyczne. Zajęcia studyjne i plenery fotograficzne, wizyty na wystawach, morze inspiracji w postaci omówienia twórczości wielu polskich i światowych autorów, kilogramy książek i katalogów, indywidualne konsultacje. Przedstawimy Wam cały proces twórczy od pomysłu do realizacji w postaci ekspozycji wystawienniczej.

Od czego zaczniemy? Od początku... Na pierwszych zajęciach pokażemy Wam jak odnaleźć IDEĘ - tak, tak ten jedyny, unikalny i osobisty pomysł, który później stanie się axis mundi Waszego fotograficznego widzenia. Nauczymy Was prowadzenia notatnika twórcy - niezbędnego narzędzia przy długoterminowych działaniach. Nie zabraknie też ćwiczenia praktycznego - swoistej rozgrzewki fotograficznej po pandemicznym zastoju.

Warsztaty to kolejna szalona i twórcza przygoda fotograficzna! - zapraszają Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

fot. z arch. Krzysztof Szlapa

/Materiały prasowe/