Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

InspiratON czyli nowa impreza w rozkładzie jazdy Raciborza

18.11.2019 11:29 | 0 komentarzy | żet

Mogą kształcić się, pracować, zakładać własne firmy, poszukiwać inwestorów, uczestniczyć w zagranicznych praktykach... Możliwości jest tak wiele, że współczesnej młodzieży trudno jest wybrać właściwą drogę. Aby pomóc młodym ludziom w dokonaniu tego trudnego wyboru, zorganizowaliśmy imprezę pn. "InspiratON".

InspiratON czyli nowa impreza w rozkładzie jazdy Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 18 listopada Raciborskie Centrum Kultury wypełniło się uczniami kończącymi raciborskie szkoły zawodowe i branżowe. Wszystko za sprawą organizowanej przez Wydawnictwo Nowiny we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz, Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz RCK imprezy pn. "InspiratON".

- Ta impreza jest po to, żeby pomóc wam dobrze wybrać. Jeśli wyjdziecie z tej sali z choć jedną inspiracją na przyszłość, to nasz cel zostanie osiągnięty - powiedział do młodzieży pomysłodawca przedsięwzięcia, prezes Wydawnictwa Nowiny Arkadiusz Gruchot. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zwrócił młodzieży uwagę, że on sam stawiając przed laty pierwsze kroki w biznesie, zmuszony był uczyć się na własnych błędach. - Naprawdę warto korzystać z tego, że ktoś już te drzwi otworzył - apelował do młodzieży. - Staramy się przygotować was do dorosłego życia - wtórował mu starosta Grzegorz Swoboda.

W trakcie imprezy uczniowie zapoznali się z prezentacjami ekspertów na takie tematy jak: etat czy własna firma, jak odnaleźć się na rynku pracy/dobrze zaprezentować się pracodawcy, jak napisać skuteczne CV, jak nie dać się okraść w internecie z danych osobowych i pieniędzy, jak przygotować się do założenia własnej firmy i skąd wziąć pieniądze na start. Zwiedzający mogli również zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy raciborskich firm, oraz ofertą edukacyjną raciborskich placówek edukacyjnych, na 15 specjalnie przygotowanych przez organizatorów stoiskach firmowych.

Jednym z punktów imprezy był wywiad na scenie z absolwentem CKZiU nr 2 "Mechanik" Tomaszem Urbanem, który pracował na etacie, założył własną firmę informatyczną, a obecnie powrócił do technikum w roli nauczyciela przedmiotów informatycznych.

Spore zainteresowanie uczniów wzbudziła również Akademia Przedsiębiorczości Funduszu Górnośląskiego, w trakcie której poruszono takie zagadnienia jak wady i zalety umów o dzieło, zlecenie i pracę, koszty konsumpcjonizmu, podstawy planowania wydatków oraz oszczędzania.

Imprezę zwieńczył konkurs dla uczniów. Zwycięzcy opuścili InspiratON z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. słuchawkami, głośnikami, klawiaturą, myszą oraz nagrodami głównymi - nowoczesnym smartfonem ufundowanym przez firmę Telkom Sprzedaż i serwis telefonów komórkowych (Galeria Młyńska) oraz fotelem gamingowym ufundowanym przed sklep Komputronik Racibórz (ul. Bankowa 2).

Wkrótce więcej informacji.


Otwarcie wydarzenia "na żywo" transmitowaliśmy za pośrednictwem Facebooka:


Poniżej przedstawiamy organizatorów, współorganizatorów, partnerów i patronów medialnych tego wydarzenia:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski