środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Zielony pojazd truje na kółkach. O kpinie z mieszkańców mówił Piotr Klima

30.01.2019 00:02 | 4 komentarze | ma.w

Służący sklepowi Biedronka w Raciborzu agregat prądotwórczy zainteresował radnego miejskiego. Uważa, że długotrwałe - bo sprzęt "chodzi" od grudnia - działanie agregatu przy osiedlu to skandal.

Zielony pojazd truje na kółkach. O kpinie z mieszkańców mówił Piotr Klima
Szef komisji gospodarki miejskiej mówi, że zakpiono z raciborzan, a o ekologii w Raciborzu trudno mówić poważnie w kontekście historii z agregatem przy ul. Pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Już drugi miesiąc stoi pod Biedronką agregat prądotwórczy wielkości małego busa. Służy do zasilenia sklepu bo brakuje mu łącza energetycznego. To dla mnie skandal, że taki duży obiekt jest praktycznie bez prądu i musi go sobie sam tworzyć - mówił radny Klima na poniedziałkowym (28 stycznia) posiedzeniu komisji budżetowej Rady Miasta Racibórz.

Samorządowiec przytoczył przykład, że zimą, przy mrozie i zaśnieżeniu, gdy przeciętny kierowca zapuszcza silnik w samochodzie by wyjechać spod domu to służby interweniują z mandatem, za łamanie prawa.

- A tu proceder trwa tak długo i reakcji żadnych służb brak. Hasło, że niedługo będzie to trwało, to żadna uciecha. Mówienie w Raciborzu o ekologii ludziom, gdy oni czują i widzą takie rzeczy jest niepoważne. Mam na myśli ludzi mieszkających w tamtym rejonie - zaznaczył przewodniczący komisji zajmującej się sprawami ochrony środowiska.

Klima dodał jeszczę, że "to co się wydobywa z rury wydechowej agregatu oraz szum, hałas temu towarzyszący i to przez całą dobę" jest jego zdaniem niedopuszczalne.

Radny pytał prezydenta Raciborza Dariusza Polowego: kto na to pozwolił? W jakich okolicznościach?

- Rozumiem, że na parę godzin się stosuje agregat, ale tu jest to kpina z mieszkańców - podsumował Piotr Klima. Włodarz Raciborza obiecał mu rozeznać temat. Odpowiedzi można spodziewać się na środowej sesji samorządu miejskiego.

W aktualnym wydaniu Nowin Raciborskich polecamy obszerny artykuł na temat agregatu pod Biedronką. Tu można znaleźć ten tekst w wersji cyfrowej: https://www.nowiny.pl/egazeta/nowiny-raciborskie/2019-01-29.html

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz