Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

10.01.2019 13:57 | 1 komentarz | ż

Kolejne prestiżowe zlecenie firmy RAFAMET. Producent z Kuźni Raciborskiej dostarczy do Singapuru trzy obrabiarki. W ostatnim kwartale 2018 roku spółka zawarła ponadto umowy z odbiorcami z Tajwanu, Chin, Bułgarii, Niemiec oraz Czech. Firma została jednym z laureatów konkursu "Wybitny Eksporter Roku 2018".

RAFAMET dostarczy tokarki do Azji i Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grudniu RAFAMET S.A. potwierdził otrzymanie zamówienia od Tangshan Baichuan z Singapuru. Kontrakt dotyczy dostawy tokarki kołowej UDA 125 N oraz tokarki podtorowej typu tandem 2 UGE 180 N.

Tokarki dla azjatyckiego tygrysa

- Stwierdzenie, że Azja rozwija się bardzo dynamicznie to truizm. Warto jednak wiedzieć, że od kilku lat naszymi największymi klientami są odbiorcy właśnie z tamtego rynku. Jak widać, długoletnie działania marketingowe przynoszą dobre efekty. Tym razem zamawiającym jest chińska firma, która w Singapurze jest obecna od kilku lat, a ponieważ ma międzynarodowy zasięg, mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę - mówi Paweł Michalewski, Dyrektor Eksportu firmy RAFAMET S.A.

Negocjacje i ustalenia poprzedzające zawarcie umowy były bardzo drobiazgowe. Na wybór oferty spółki z Kuźni Raciborskiej wpłynęła jakość i nowoczesność proponowanych przez nią rozwiązań.

To już trzecie zlecenie w ostatnich dwóch latach od odbiorców z Singapuru. - Skala i rozmach inwestycyjny w tym państwie-mieście w infrastrukturę transportu szynowego robią imponujące wrażenie. Doskonałym tego przykładem jest projekt „mega warsztatu” (Mega Depot), na który składają się łącznie aż cztery warsztaty naprawcze usytuowane w jednym budynku. Trzy z nich będą służyły liniom metra, ostatni to warsztat naprawczy autobusów. W tym niezwykłym miejscu będzie pracowała między innymi tokarka UDA 125 N naszej produkcji. Obrabiarka podtorowa 2 UGE 180 N zostanie natomiast zainstalowana z jednym z rozbudowywanych warsztatów metra - opisuje P. Michalewski. Jak dodaje, takie referencje to duży atut dla firmy RAFAMET i rekomendacja dla produkowanych przez nią obrabiarek.

Bardzo ciekawa jest już sama koncepcja pracy obrabiarek w systemie tandem. Są to dwie tokarki podtorowe ustawione bokami obok siebie i połączone, które umożliwiają równoczesną obróbkę 4 kół w 2 zestawach kołowych pojazdu szynowego. Pozwala to skrócić czas naprawy tj. reprofilowania kół pojazdów szynowych, a co za tym idzie - skrócić czas wyłączenia z ruchu takiego pojazdu.

- Nasz tandem, zgodnie z wymaganiami klienta, będzie umożliwiał regenerację zestawów kołowych pojazdów o różnym rozstawie osi. Oznacza to, że jedna z dwóch maszyn będzie przesuwna, co pozwoli objąć rozstaw osi w zakresie od 1600 do 2500 mm – uzupełnia Dyrektor Eksportu.

Wyjątkowo pracowity kwartał

Umowa z firmą z Singapuru to nie jedyne zamówienie otrzymane od zagranicznych klientów w ostatnim kwartale 2018 roku.

W grudniu spółka z Kuźni Raciborskiej otrzymała od odbiorcy z Tajwanu zlecenie na produkcję portalowej tokarki kołowej typu UDA 125 N. Będzie to trzecia realizacja dla tego klienta w ostatnich latach (wcześniejsze umowy dotyczą dwóch tokarek podtorowych UGE 150 N).

W ostatnim miesiącu spółka poinformowała także o kontrakcie z czeską firmą na remont z modernizacją tokarki kołowej typu UBC 150.

Podczas listopadowych targów China International Import Expo 2018 w Szanghaju zawarto umowę na dostawę tokarki kołowej typu UFB 125 N dla metra w Pekinie. W listopadzie podpisany został również kontrakt z klientem z Bułgarii na dostawę ciężkiej tokarki kłowej horyzontalnej TCF 200. W październiku z kolei sfinalizowano zamówienie z Niemiec na produkcję tokarki typu UBF 112 N.

"Wybitny Eksporter Roku 2018"

Większość przychodów firmy RAFAMET jest realizowana na zagranicznych rynkach (udział eksportu wynosi ok. 80 proc.). Potwierdzeniem statusu producenta są nie tylko kolejne umowy z odbiorcami spoza Polski, ale i wyróżnienia branżowe.

Spółka jest jednym z laureatów konkursu "Wybitny Eksporter Roku 2018" - znalazła się w gronie 20 wyróżnionych (otrzymała List Gratulacyjny i Puchar Stowarzyszenia Eksporterów Polskich). Wyróżnienie przyznane zostało podczas XVI Kongresu Eksporterów Polskich, które odbyło się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie.

źródło: Adventure Media/Rafamet