Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Nową przestrzeń dla biznesu znajdują w Raciborzu

17.09.2018 11:10 | 0 komentarzy | MK

W ostatnich 3 latach miasto Racibórz sprzedało blisko 112 000 m2 powierzchni zajmującej tereny inwestycyjne. Jedną z firm, która w raciborskiej strefie ekonomicznej nabyła działkę budowlaną, jest KATOLIK GROUP. Niebawem na zakupionej nieruchomości powstanie nowoczesna hala produkcyjno- magazynowa oraz biurowiec. Zamontowane linie produkcyjne do oczyszczania ziaren. Nowa przestrzeń dla biznesu, to nowe możliwości dla firmy i rozszerzenie horyzontów handlowych, a dla mieszkańców miejsca pracy.

Nową przestrzeń dla biznesu znajdują w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezon na inwestowanie trwa w najlepsze, o czym świadczą chociażby niedawno przedstawione przez Urząd Miasta Racibórz dane. Przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają właśnie Racibórz dla ulokowania swoich inwestycji. Dlaczego? Miasto od dawna jako jeden z głównych kierunków działań obiera aktywną politykę gospodarczą. Dla przedsiębiorców przygotowało atrakcyjną ofertę terenów inwestycyjnych zlokalizowanych m.in.: przy ul. Cecylii/Gospodarczej, ul. 1 Maja, ul. Rudzkiej, ul. Mariańskiej, ul. Głubczyckiej, ul. Odrodzenia i  innych, z których część została już uzbrojona przy pomocy środków zewnętrznych. Miasto proponuje również ulgi w podatku od nieruchomości, a także ofertę terenów włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chcąc jeszcze lepiej realizować ten kierunek w 2015 roku, w magistracie powołano specjalną komórkę wyznaczoną do obsługi oraz kontaktów z inwestorami.

Działania Miasta na przestrzeni ostatnich trzech lat zaowocowały sprzedażą terenów inwestycyjnych o powierzchni blisko 112 000 m2. Podjęte kroki przyczyniły się także do nawiązania blisko 100 kontaktów z inwestorami z kraju i zagranicy. To właśnie część z nich zainwestowała już w Raciborzu. Z możliwości ulokowania swojego biznesu w raciborskiej strefie gospodarczej, która m.in. stanowi część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej skorzystała np. firma KATOLIK GROUP z Kietrza.

- Projekt budowy nowej hali mamy już zatwierdzony, co oznacza, że niedługo przy ul. Komunalnej powstanie nowa, licząca 4500 mkw hala produkcyjno- magazynowa oraz biurowiec o powierzchni 700 mkw. To 4 razy więcej powierzchni niż zajmowanej obecnie w Kietrzu – podkreśla Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP.

Do Raciborza przeniesiona zostanie również cała produkcja, która aktualnie znajduje się w Olkuszu. Liczba nowoczesnych maszyn do czyszczenia ziaren siemienia lnianego, gorczycy, maku czy sezamu zostanie uzupełniona o kolejny taki sprzęt. Co jeszcze bardziej zwiększy moce przerobowe firmy. Maszyny pracujące w Olkuszu oczyszczają 12,5 tys. ton ziaren w miesiącu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu X-RAY  ziarna zostają oczyszczone do jakości 99,98 proc. Co pozwala firmie wieść prym wśród tego typu przedsiębiorstw w kraju.

Dlaczego firma, globalny dystrybutor dodatków piekarniczych i cukierniczych na swoją siedzibę wybrała właśnie Racibórz?

O tym dowiemy się z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=eyaJvVGniYQ

***

KATOLIK GROUP  - to globalny dystrybutor dodatków dla piekarnictwa i cukiernictwa standardowych oraz BIO. Firma nastawiona jest na ciągły rozwój. Już niebawem rozpocznie się budowa nowej przestrzeni biznesowej w Raciborskiej Strefie Gospodarczej przy ul. Komunalnej. Obecnie swoją główną siedzibę ma w Kietrzu, posiada także oddziały w Obornikach Śląskich oraz nowoczesną linię produkcyjną do oczyszczania ziaren w Olkuszu. Rocznie importuje aż 15 tysięcy ton siemienia lnianego, co pozwala firmie wieść prym wśród tego typu przedsiębiorstw w kraju. Szczegóły na stronie: www.katolikgroup.pl oraz w poratu Facebook.com/KatolikGroupSp.zoo.

Materiał zewnętrzny