Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Rafako o nowych technologiach na konferencji w Krakowie

30.05.2017 13:39 | 0 komentarzy | ż

RAFAKO S.A. wzięło udział w Międzynarodowej Konferencji poświęconej technologii fluidalnej z warstwą cyrkulacyjną CFB-12. Tegoroczna edycja, po raz pierwszy odbyła się w Polsce. Gospodarzem sympozjum było Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyły m.in. Międzynarodowe Warsztaty Operatorów Kotłów Paliwowych VGB, w trakcie których doświadczenie RAFAKO S.A. w technologii CFBC dla różnych paliw przedstawił zebranym Krzysztof Burek, wiceprezes RAFAKO S.A.

Rafako o nowych technologiach na konferencji w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 23-26 maja, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona technologii fluidalnej z warstwą cyrkulacyjną (The International Conference on Fluidized Bed Technology CFB-12). Sympozjum po raz pierwszy zorganizowane zostało w Polsce. Gospodarzem już dwunastej edycji spotkania, organizowanego co trzy lata od 1985 roku, było Centrum Energetyki Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. W wydarzeniu wzięli udział goście reprezentujący instytucje z całego świata, w tym m.in. z Kanady, USA, Chin, Japonii, Korei Południowej oraz RPA.

Jak przyznał Wojciech Nowak, dyrektor Centrum Energetyki krakowskiej AGH, organizacja tak ważnego branżowego wydarzenia, to dla Polski niesamowita gratyfikacja. W tym roku konferencja zawitała do Krakowa i zgromadziła wielu uczestników z ponad 40 krajów. - Na ostatniej konferencji CFB, która odbywała się w Chinach postanowiono, że kolejna jej edycja odbędzie się właśnie w Krakowie. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie oraz potwierdzenie, że Polska liczy się w światowej energetyce, a nasze prace i działania w tym obszarze są doceniane. Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować tak wielkie i istotne wydarzenie - wyjaśnił dyrektor Centrum Energetyki AGH, prof. dr hab. inż. Wojciech Nowak.

W trakcie kilkudniowego spotkania uczestnicy konferencji wymieniali się wiedzą i poglądami z zakresu systemów złóż fluidalnych i postępów branżowych na przełomie minionych 32 lat. Konferencji CFB-12 towarzyszyły warsztaty z modelowania EMM, a goście wzięli udział w wycieczkach związanych z wydarzeniem (m.in. Elektrownia Łagisza, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Centrum Czystych Technologii Węglowych).