Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Dworzec PKP antywizytówką gminy

14.02.2021 07:00 | 2 komentarze | art

Gmina rozpoczęła starania o remont dworca PKP w Bełsznicy – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy w Gorzycach Daniel Jakubczyk wójt Gorzyc.

Dworzec PKP antywizytówką gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

BEŁSZNICA – Czynimy bardzo mocne starania od 2015 r. by uporządkować sprawy własnościowe, również dotyczące terenów PKP. Dworzec PKP w Bełsznicy i jego otoczenie stanowią obecnie antywizytówkę tego sołectwa. Dlatego zwróciliśmy się do PKP o remont dworca. Jednocześnie wyraziłem gotowość do podjęcia rozmów w sprawie przejęcia terenu między dworcem a ul. Raciborską na cele parkingu – powiedział podczas sesji 28 stycznia wójt Gorzyc.

W rozmowie z nami zaznaczył, że to bardzo wstępny etap starań o rozwiązanie kwestii dworca. – Wymieniamy się pismami. Nie prowadziliśmy rozmów. Wstępnie otrzymaliśmy odpowiedź od PKP, że mogą one gminie przekazać dworzec odpłatnie – mówi Jakubczyk. Wyjaśnia, że gmina może co najwyżej nabyć plac obok dworca, nieodpłatnie. W przyszłości gmina mogłaby tam utworzyć parking. – Chodzi nam o to, żeby uporządkować ten teren. Raciborska została wyremontowana, wygląda to wszystko ładnie. Oprócz dworca i jego otoczenia – wyjaśnia wójt. Co dalej? Biorąc pod uwagę to, że w innych gminach kwestie przejmowania nieruchomości od PKP ciągnęły się latami, to i w tym przypadku nie należy spodziewać się raczej szybkich decyzji.

(art)