środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Prezydent Duda spotkał się z najlepszymi gospodarzami. Wśród nich była bieńkowiczanka

14.09.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Dziś polska wieś jest nowoczesna, piękna, czysta, schludna i zadbana. Polska wieś – można śmiało powiedzieć – staje się wizytówką Rzeczypospolitej – podkreślał prezydent Andrzej Duda, który spotkał się 13 września w Belwederze z laureatami konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne". Wśród goszczących w Warszawie znalazła się Renata Wiesner (na zdj. w środku - ubrana na czarno. Obok niej siedzi jej córka Natalia) z Bieńkowic.

Prezydent Duda spotkał się z najlepszymi gospodarzami. Wśród nich była bieńkowiczanka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieńkowiczanka wśród najlepszych

Konkurs "Bezpieczne gospodarstwo rolne" organizowany jest od 2003 r. To jedno z wielu działań, które podejmuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, by poprawić bezpieczeństwo i higienę pracy w gospodarstwach rolnych. Organizatorami konkursu są KRUS wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyły 1153 gospodarstwa indywidualne. Tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w województwie śląskim w 2019 roku, otrzymało gospodarstwo Renaty Wiesner z Bieńkowic*. Zwyciężczyni tym samym awansowała do ogólnopolskiego finału, w którym I miejsce zdobyło gospodarstwo Anny i Mariusza Chrzanowskich z Nowego Chodnowa w województwie łódzkim. W piątek 13 września sukcesu laureatom gratulował prezydent RP Andrzej Duda, który objął honorowy patronat nad konkursem. 

Dodatkowy sukces

To jednak nie jedyny sukces bieńkowiczanki. Zwyciężyła również w internetowym konkursie KRUS "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", który towarzyszył XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu KRUS "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". W głosowaniu na agronews.com.pl zdobyła 12 737 głosów (24 proc.). Szczegółowe wyniki TUTAJ


*Renata Wiesner posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 2 hektarów i 6 arów. Od 20 lat prowadzi hodowlę kurcząt. W jej halach hodowlanych znajduje się w tej chwili 70 tys. kurcząt. W ciągu roku jest w stanie wyhodować 6 rzutów kurcząt, po 70 tys. sztuk w jednym rzucie. Kurnik posiada w pełni zautomatyzowany system karmienia, pojenia, utrzymania temperatury i monitoringu. Gospodarstwo jest certyfikowane normą ISO i dostosowane do wszelkich norm spełniających wymagane przepisy.

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej