Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Radny Frączek chce większej dotacji dla DPS z placu Jagiełły

19.02.2014 15:57 | 1 komentarz | ma.w

W czasach gdy starsze osoby są medialnie kierowane ku eutanazji, brak jest dla nich szacunku powinniśmy rozważyć czy siostrom z DPS nie warto dać więcej z budżetu - poddaje pod rozwagę rady miasta Ryszard Frączek. Miasto da 30 tys. zł na remont drzwi wejściowych do DPS im. św. Notburgii.

Radny Frączek chce większej dotacji dla DPS z placu Jagiełły
Według radnego Frączka dotacja dla DPS na placu Jagiełły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniej magistrat pomagał w wymianie okien i remoncie klatki schodowej Domu Pomocy Społecznej. Teraz siostry opiekujące się chorymi wnioskują o dotację na naprawę bramy wejściowej. Radny Dawid Wacławczyk z NaM ciekaw był czy tak regularnie jak Miasto Racibórz dokładają się pozostałe gminy powiatu. - Może zamiast przeznaczać coroczne dotacje w DPS trzeba podnieść stawki za pobyt, które i tak ponoszą gminy - zaproponował rajca.

Ryszard Frączek z Oblicz zaznaczył, że obiekt zna już ponad 30 lat. Wspomniał jednego ze słynnych pensjonariuszy - "Jasia, który wychował pokolenia ucząc haftu". - Trafiają tam wartościowi choć niezamożni ludzie, którzy nie mają się gdzie podziać - uważa radny Frączek. Jego zdaniem 30 tys. zł na rok to kwota za niska.

Ludmiła Nowacka wiceprezydent Raciborza przypomniała rajcy, że wysokość dotacji rada zaakceptowała głosując nad budżetem miasta na 2014 rok, w grudniu ubiegłego roku.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego