Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Trener z Wodzisławia podejrzany o molestowanie nastoletnich piłkarzy

01.03.2013 17:44 | 48 komentarzy | acz

Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim aresztował 35-letniego trenera nastoletnich piłkarzy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Prokuratura zarzuciła mu molestowanie nastoletnich piłkarzy należących do piłkarskiej szkółki w Wodzisławiu Śląskim. – W momencie kiedy kierowaliśmy do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wiedzieliśmy o czterech chłopcach stąd tez cztery zarzuty postawione podejrzanemu. Dziś wiemy, że takich przypadków mogło być siedem - mówi prokurator Ewa Świątkowska-Stec.

Chodzi o piłkarzy z rocznika 1998 i 1999. Prokuratura postawiła trenerowi zarzut z artykułu 200 par. 1 kodeksu karnego.  Z uwagi na obawę przed utrudnianiem postępowania zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy.

– 28 lutego w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, odbyło się posiedzenie, na którym zadecydowano za stosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zadecydował, że mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, czyli do dnia 25 maja. Wtedy również zostanie podjęta decyzja o ewentualnym dalszym stosowaniu aresztu – mówi sędzia Agata Dybek-Zdyń z Sądu Okręgowego w Gliwicach. Podejrzanemu grozi do dwunastu lat pozbawienia wolności.
(acz)

Obszerny materiał na temat sprawy już we wtorek, 5 marca w Tygodniku Rybnickim, Nowinach Raciborskich i Nowinach Wodzisławskich