Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Zrobili sobie "gwiazdkowe prezenty"

23.12.2012 14:08 | 19 komentarzy | kozz

W sobotę zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ZSOMS w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzysztof Tokarski ustanowił kolejny rekord Polski juniorów 16-letnich. Nazwisko Tokarskiego znalazło się na liście "Pobite rekordy wg konkurencji" na stronie omegatiming.pl. Raciborzanin w pierwszym półfinale na 50m stylem klasycznym uzyskał czas 28,17. Taki sam jaki miał podczas mistrzostw Śląska, które odbywały się na początku grudnia w Gliwicach.

Angelika Wikieł w stylu klasycznym była czwarta na 200m st. klas., co jest świetnym rezultatem. Katarzyna Nawaryńska i Wojciech Gabrysz w stylu grzbietowym osiągnęli rekordy szkoły i finały w zawodach. Katarzynie Rogacz zabrakło niewiele do finału na 400m st. zmiennym. Rafał Bugdol osiągnął I klasę sportową w stylu grzbietowym, a Aleksandra Tomala, młoda zawodniczka zanotowała bardzo dobry występ w st. grzbietowym. Startowali jeszcze: Agata Pawlisz, Małgorzata Niedźwiedzka, Daria Warmińska, Kamila Wiśniewska. Trenerami zawodników są: Rafał Bałys, Piotr Generalczyk i Maria Gawliczek.

Zadowolenia nie kryją dyrektor Arkadiusz Tylka i odpowiedzialna za organizację szkolenia sportowego w ZSOMS - Ewa Lewandowska. - Były to świetne występy młodych pływaków w seniorskich zmaganiach, które dobrze prognozują na przyszłość - młodzi pływacy zrobili sobie i nam "gwiazdkowe prezenty" - skomentowali.

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, wicestarosta powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.