05.11.2012 12:07 | 1 komentarz | kozz

W sobotę w Czeskim Frydku Mistku odbył się 27. bieg na 10 km tzw. „Hornicka Desitka”, który był jednocześnie Międzynarodowymi Mistrzostwami Czech na tym dystansie.

Dwa starty, dwa zwycięstwa

Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik zwyciężył w kategorii powyżej 50 lat, a Andrzej Grzesik z Siedlisk był drugi w kategorii powyżej 40 lat. Bieg również ukończył Kazimierz Grycman z Ciechowic. Również w sobotę w czeskiej Svobodzie koło Opavy odbył się cross na 12 km w którym zwyciężył Patryk Zachwiej z Pietrowic Wielkich. Robert Antczak był drugi, a Kamil Kalus z Pawłowa linię mety przebiegł jako 10. W niedzielę w Wodzisławiu odbył się VI Międzynarodowy Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta. Zawodnicy mieli do pokonania dystans ponad 21 km na 10 pętlach w centrum miasta. Bieg ukończyła dość liczna grupa biegaczy z Raciborszczyzny. Na najwyższym podium stanął Jan Deńca w swojej kategorii wiekowej. Linię mety przebiegli również Jan Wilczek z Gamowa, Krzysztof Skupień z Łańc, Mariusz Rębisz, Paweł Klinik, Ryszard Skiba, Janusz Mrozek, Gabriela Sobczyk wszyscy z Raciborza. Oprócz biegu głównego organizator umożliwił start w biegu rekreacyjnym w mini półmaratonie na dystansie 4200 m, w którym wśród kobiet zwyciężyła Judyta Rębisz z SMS Racibórz.