15.11.2011 12:24 | 2 komentarze | kozz

11 listopada w całym kraju z okazji Dnia Niepodległości odbyło się wiele imprez biegowych.

Judyta ma przyszłość

W województwie śląskim największą imprezą tego typu był XVIII Ogólnopolski Rudzki Bieg Niepodległości w Rudzie Śląskiej na dystansie 11 km, w którym wystartowało ponad 400 zawodników z kraju i zagranicy. Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik wygrał kategorię wiekową powyżej 50 lat. Ponadto bieg ukończyli Robert Antczak z Pawłowa i Marcin Ziewiec z Raciborza. W Kuźni Raciborskiej również odbył się bieg niepodległościowy, który zorganizowano już po raz 12. Pierwsi uczstnicy wystartowali o godzinie 11.11 – 11 listopada 2011. O biegu w Kuźni czytaj TUTAJ. Z kolei w niedzielę 13 listopada w Wodzisławiu Śląskim odbył się V Jubileuszowy Międzynarodowy Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta na dystansie 21 km 0.97 m, imprezą towarzyszącą był minipółmaraton na dystansie 4.2 km. Na starcie przy słonecznej, ale zimnej pogodzie stanęło ponad 300 zawodników z kraju i zagranicy. Zawodnicy biegu głównego mieli do pokonania 10 pętli wokół centrum miasta. Wśród zawodników półmaratonu na mecie dominowali zawodnicy z Ukrainy. Biegacze na mecie również byli klasyfikowani według kategorii wiekowych – Jan Deńca wygrał swoją kategorię pięćdziesięciolatków z czasem 1 godz. 18 min 44 s. Wśród raciborzan bieg ukończyli Mariusz Rębisz, Jan Nowak, Janusz Mrozek, Ryszard Skiba, Paweł Klinik, Szymon Jęczmionka. Mini półmaraton wśród kobiet wygrała 14-letnia raciborzanka Judyta Rębisz, linię mety na tym dystansie przebiegli również Gabriela Sobczyk i Kazimierz Grycman z Ciechowic. Dla Judyty było to siódme podium w masowych imprezach biegowych, z czego czwarta wygrana. – W „światku” biegaczy Judyta najlepiej promuje nasze miasto, bo z biegaczy szeroko pojętej ziemi raciborskiej tylko dzięki niej na dużych imprezach biegowych w ostatnim roku można usłyszeć że wygrywa ktoś z Raciborza – z dumą przyznał jej ojciec – Mariusz.