Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Rezerwy Gaszowic rozbiły Siedliska [wideo]

13.11.2011 18:48 | 28 komentarzy | kozz

Mecz Dąb Gaszowice II - Płomień Siedliska był ostatnim akcentem sezonu ligowego w rundzie jesiennej w rozgrywkach podokręgu Racibórz.

Rezerwy Gaszowic rozbiły Siedliska [wideo]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Spotkanie rozegrane na boisku w Łukowie Śląskim było jedynym niedzielnym meczem raciborskiej B klasy, bo większość zespołów XV kolejkę rozegrała w piątek w Święto Niepodległości. Rezerwy Gaszowic od początku zmagań przeważały na boisku, czego dowodem były dwie strzelone bramki w pierwszej połowie. Rywalizacja była bardzo brutalna, zawodnicy i jednej i drugiej drużyny co chwilę leżeli na zimnej murawie, zwijając się z bólu po faulach przeciwnika. W drugiej części meczu to nadal rezerwy Dębu dzieliły i rządziły. Trzeciego gola zdobyli na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Wokół boiska kibice krzykęli: - Brawo 3:0, to kara, za walkower z wiosny! (na boisku było 3:1 dla Gaszowic, ale Płomieniowi przyznano walkower za grę w drużynie Dębu nieuprawionego zawodnika - przyp. red.). Siedliska stać było jednynie na bramkę honorową, na którą gospodarze odpowiedzieli czwartym trafieniem. Po meczu doszło do wymiany zdań pomiędzy kibicami i działaczami obu drużyn. Ekipa przegranych twierdziła, że w zespole Dębu zagrali dwaj zawodnicy z pierwszego składu, którzy wystąpili w piątkowym meczu przeciw Turzy Śląskiej. Goście mówili, że to niezgodne z regulaminem i będą domagać się walkoweru na ich korzyść. Jaki będzie finał tej scysji, pokaże najbliższe posiedzenie Wydziału Gier Podokręgu Racibórz. Jeśli Płomień wywalczy trzy punkty przy "zielonym stoliku" to powtórzy się sytuacja z rundy wiosennej, gdy również wywalczyli trzy punkty poza boiskem.

GKS Dąb Gaszowice II - LKS Płomień Siedliska 4:1 (2:0)
Mateusz Musioł 30., 90., Artur Kosik 40., 73. - Łukasz Kudla 85.

Żółte kartki: Krzysztof Wrzałek (Gaszowice), Michał Wroza, Łukasz Kudla, Rafał Żemełka, Piotr Konieczny (wszyscy Siedliska).

GKS Dąb Gaszowice II: Jezusek, Kempa, Mika, Wrzałek (65. Michalski), Mielimonka, Adamczyk (46. Mandera), Sapek, Gęborski, Kosik (75. Kozielski), Musioł, Łyżwiński.

Trener: Rafał Ochojski.

LKS Płomień Siedliska: Major - Żemełka, Kasperek (46. Gurgul), Mroncz, Chroboczek, Krawiec (75. T.Kudla), Sobek, Wroza, Konieczny, Kornas, Ł.Kudla. Opiekun: Mieczysław Krawiec.