środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

08.08.2011 11:21 | 3 komentarze | kozz

W minioną sobotę w Jaworznie po raz 16. odbył się Międzynarodowy Bieg Uliczny na 15 km. Startowali raciborzanie.

Deńca i Antczak w czołówce
Po biegu w Jaworznie, od lewej stoją Jan Deńca, Robert Antczak, Franciszek Wyszkoń, Tomasz Kaliciak

Jaworzyńska Piętnastka należy do jednej z najbardziej renomowanych i prestiżowych biegów ulicznych w Polsce, zjeżdża tam cała czołówka krajowa biegów długich i biegacze z zagranicy. W tym roku na starcie stanęło prawie 700 zawodników wyczynowych i rekreacyjnego biegania. Zwyciężył olimpijczyk w maratonie z Pekinu Henryk Szost z Grunwaldu Poznań przed Marcinem Błązińskim z LKS Wawelno, Sergiejem Okseniukiem z Ukrainy, dopiero na 4. miejscu przybiegł zawodnik z Etiopii. Dodatkowym niesprzyjającym czynnikiem dla zawodników było parne i duszne powietrze, wielu zawodników nie wytrzymało trudów i nie dobiegło do mety schodząc z trasy, a były przypadki zasłabnięć i omdleń. Mała grupka biegaczy z Raciborszczyzny również ukończyła trudną i wymagającą trasę biegową. Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik był 2. w swojej kategorii wiekowej 50-latków, Robert Antczak z UKS Pietrowice Wielkie był 5. w kat. 30-latków, ponadto bieg ukończyli Franciszek Wyszkoń z Łańc. Tomasz Kaliciak i Gabriela Sobczyk z Raciborza.