Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Żeglarscy mistrzowie z Jastrzębia-Zdroju [WIDEO]

10.05.2024 20:32 | 0 komentarzy | KaBa

Trzech jastrzębian zajęło I miejsce podczas XVI Integracyjnych Regat Żeglarskich na mazurskim jeziorze Kisajno w Giżycku. Zawodnicy z naszego miasta już po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności w tej dyscyplinie sportowej. 

Żeglarscy mistrzowie z Jastrzębia-Zdroju [WIDEO]
Załoga w składzie: Marian Zakowicz, Adam Łukasik, Zbigniew Linde wywalczyła I miejsce. Fot. KaBa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żeglarscy mistrzowie z Jastrzębia-Zdroju

Rozgrywki zostały zorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej – „Oczy Mazur” oraz Mazurską Szkołę Żeglarstwa. Przybyli na nie zawodnicy z całej Polski. Wystartowało 18 drużyn, a więc rywalizacja była zacięta. W długi majowy weekend pogoda dopisywała i oprócz emocji sportowych uczestnicy mogli doświadczać uroku pięknego jeziora Kisajno.

Załoga jastrzębian w składzie: Marian Zakowicz, Adam Łukasik, Zbigniew Linde wywalczyła I miejsce.

- Należało jak najszybciej opłynąć wyznaczoną trasę z nawietrznej burty jachtu. Dodatkowym utrudnieniem był słaby wiatr. W tej rywalizacji wzięli udział zarówno niepełnosprawni jak i pełnosprawni żeglarze. W trakcie zawodów sytuacja zmieniała się z sekundy na sekundę, ale takie jest żeglarstwo i na tym polega jego urok – mówił Marian Zakowicz  

Impreza została zorganizowana przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych i Klubem Sportowym Razem Mazury. Regaty dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz Gminę Miejską Giżycko. Obsługa regat z komisją sędziowską pracowała na zasadzie wolontariatu.

Jastrzębianie zdobyli puchar zawodów. Fot. KaBa

Jastrzębianie zdobyli puchar zawodów. Fot. KaBa