Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Kluby sportowe z regionu z cennymi dotacjami z Programu Klub [ZDJĘCIA]

09.06.2023 18:59 | 1 komentarz | ska

2,5 mln zł trafi do 154 klubów sportowych z regionu w ramach tegorocznej edycji „Programu Klub”

Kluby sportowe z regionu z cennymi dotacjami z Programu Klub [ZDJĘCIA]
Radny sejmiku Jarosław Szczęsny z przedstawicielami klubów Inter Krostoszowice oraz Olimpia Wodzisław na Stadionie Śląskim, gdzie wręczono symboliczne czeki Programu Klub.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kluby sportowe z regionu z cennymi dotacjami z Programu Klub

Symboliczne czeki wręczyli przedstawicielom klubów sportowych m.in. marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Łukasz Czopik, przewodniczący Sejmiku Marek Gzik oraz radny sejmiku Jarosław Szczęsny, a także parlamentarzyści z regionu, poseł Wojciech Saługa i senator Halina Bieda.

- 2,5 mln zł trafi w tym roku do 154 klubów z województwa śląskiego. To środki na realizację zajęć sportowych, obozów, opłacenie trenerów i zakup sprzętu. Dla wielu klubów to realna szansa na rozwój. Warto inwestować w młodych ludzi, promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Warto podkreślić, że w latach 2020-2023 na realizację „Programu Klub” przekazano łącznie 6,3 mln zł, a dofinansowanie otrzymało 437 instytucji. W tym roku do konkursu wpłynęły 463 oferty, z czego 310 spełniło wymogi formalne. Dofinansowanie otrzymały 154 kluby na łączną kwotę 2,5 mln zł. Warto dodać, że w całym subregionie zachodnim dofinansowanie otrzymało 30 klubów, z czego aż 11 w powiecie wodzisławskim (najwięcej ze wszystkich powiatów w województwie). 

- Co istotne, przedstawiciele klubów jeszcze przed naborem wniosków mogli wziąć udział w warszatatach, które po raz pierwszy w tym roku zorganizowano m.in. z mojej inicjatywy. Chodziło o to, aby nie popełniali formalnych błędów, dyskwalifikujących wnioski - mówi nam Jarosław Szczęsny, radny sejmiku woj. śląskiego z powiatu wodzisławskiego. 

- Cieszę się, że dotacje otrzymają również kluby z powiatu wodzisławskiego, m.in. SKI TEAM Wodzisław Śląski, KS "25 Kokoszyce", Siatkarski Klub Górnik Radlin, Czarni Gorzyce, Olimpia Wodzisław i Inter Krostoszowice, które otrzymały dotację w wysokości 15 tys. zł oraz Wicher Wilchwy, KS Górnik Radlin (20 tys. zł), LKS Strzelec Gorzyczki, LKS Gwiazda Skrzyszów, Akademia Piłkarska "United" z Rydułtów z dotacjami w wysokości 20 tys. zł ze względu na wielosekcyjność. To duże wsparcie dla klubów, dzięki którym pielęgnowana jest aktywność fizyczna i współzawodnictwo sportowe - podkreśla Jarosław Szczęsny, który pomagał klubom w przygotowaniu i złożeniu wniosków. 

Na liście wniosków, które otrzymały dofinansowanie znalazły się m.in. UKS Kuźnia Raciborska (15 tys. zł), Klub Sportowy "Silesia" Rybnik (15 tys. zł), UKS Start Pietrowice Wielkie (15 tys. zł), MUKS "Sari" Żory (20 tys. zł), Bokserski Klub Sportowy z Jastrzębia-Zdroju (15 tys. zł), RMKS Rybnik (20 tys. zł), Klub Sportowy Kolejarz Chałupki (15 tys. zł), LKS 07 Markowice (15 tys. zł), Klub Sportowy MiniBasketball Racibórz (15 tys. zł), KSz SKOCZEK w Czerwionce- Leszczynach (15 tys. zł), Gepardy Żory (15 tys. zł), LKS Tworków (20 tys. zł) oraz LKS Krzyżanowice (15 tys. zł).

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Były marszałek Województwa Śląskiego