Piątek, 22 września 2023

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Trwa ofensywa transferowa drużyny JKH GKS Jastrzębie

30.05.2023 12:32 | 0 komentarzy | dud

Do ekipy JKH GKS Jastrzębie dołączy Jakub Martiska, który wzmocni linię obrony. 23-letni Słowak mierzy 187 cm wzrostu i ma za sobą grę w juniorskich reprezentacjach kraju oraz prawie sześćdziesiąt spotkań w słowackiej ekstraklasie.

Trwa ofensywa transferowa drużyny JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakub Martiska to po Emilu Baginie kolejny rodak trenera Roberta Kalabera, który zagra na Jastorze. Urodził się 1 marca 2000 roku w miejscowości Partizanske niedaleko Trenczyna. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Prievidzy i Topolczanach, jednak już w 2016 roku dołączył do Dukli Trenczyn, z którą związany był - z krótkimi przerwami - do minionego sezonu. Jako zawodnik Dukli zadebiutował na międzynarodowej arenie, występując m.in. w Turnieju Nadziei Olimpijskich Państw Grupy Wyszehradzkiej na Torwarze.

W sezonie 2018/19 Martiska po raz pierwszy miał okazję zagrać w pierwszej drużynie Dukli, po czym postanowił spróbować swoich sił w młodzieżowej ekipie Jukuritu Mikkeli. W 2021 roku powrócił do Dukli, dokładając ponad pięćdziesiąt spotkań w słowackiej ekstralidze, a także występując w drugoligowych ekipach z Dubnicy i Powaskiej Bystrzycy. Jako defensor Dukli miał okazję zagrać przeciw Kamilowi Wałędze (MHK 32 Liptowski Mikulasz).

W ostatnich dniach klub poinformował o pozyskaniu: Ondreja Kopty, Michała Zająca, Emila Bagina, Szymona Kiełbickiego oraz Jakuba Izackiego.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl