Piątek, 22 września 2023

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Czeski napastnik zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

29.05.2023 13:10 | 0 komentarzy | dud

W zespole JKH występować będzie 29-letni czeski napastnik Jakub Izacky. Ten wychowanek Ocelarzi Trzyniec dysponuje doświadczeniem kilku lat gry w węgierskiej Erste Lidze, zaś ostatnie miesiące spędził w angielskim Nottingham Panthers.

Czeski napastnik zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakub Izacky urodził się 25 listopada 1993 roku. Jako zawodnik młodzieżowych drużyn słynnego klubu z Trzyńca miał okazję w sezonie 2011/12 zadebiutować w reprezentacji Czech do lat dziewiętnastu. Następnie spędził rok w kanadyjskim Saint John Sea Dogs, rywalizującym w juniorskiej lidze prowincji Quebec. Zaliczył tam prawie siedemdziesiąt spotkań, zdobywając czterdzieści punktów.

W 2013 roku powrócił do ojczyzny, jednak ostatecznie nie udało mu się „przebić” do pierwszej drużyny Ocelarzi. Przez kolejne cztery lata grał w drugiej i trzeciej lidze czeskiej (HK Nowy Jiczyn, Zubr Przerów). W efekcie nie było mu dane zagrać w czeskiej ekstralidze, bowiem w 2017 roku przeniósł się na Węgry, z którymi związał się aż do lutego bieżącego roku. Nad Balatonem reprezentował barwy klubów z Dunaujvaros, Debreczyna i budapeszteńskiej Ujbudy.

W sumie w Erste Lidze rozegrał ćwierć tysiąca meczów, zdobywając 107 goli i dokładając 161 asyst. Bilans byłby zapewne jeszcze lepszy, jednak podczas gry w Ujbudzie w poprawie statystyk przeszkodziła Iżacky'emu pauza związana z kontuzją. W lutym na krótko przeszedł do Nottingham Panthers, notując w EIHL osiemnaście meczów i dwanaście punktów.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl